Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła
Dziś jest: 24 stycznia 2020

RADOM

Amerykańska wyprawa na radomskich rowerach

11 stycznia 2020, 00:23 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: Fb Sprężyści. Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów
Elżbieta Warchoł

Premierowy pokaz filmu, moc wspomnień i niezwykłe opowieści złożyły się na kolejne spotkanie z cyklu: My American Adventure. 

Tym razem z inicjatywy American Corner w Radomiu w Klubie Łaźnia odbyło się spotykanie się z całą grupą prawdziwych pasjonatów. 10 stycznia w ramach cyklu: My American Adventure można było zobaczyć pokaz filmu dokumentalnego i wysłuchać opowieści uczestników SZTAFETY ROWEROWEJ DOOKOŁA ŚWIATA Bike Jamboree.

W czasie wakacji 9 osób, na 6 zabytkowych, przedwojennych rowerach wyprodukowanych w Fabryce Broni w Radomiu przejechało 14 stanów w 28 dni… i przeżyło 4500 km niesamowitych przygód. Wszystko zaczęło się od wyprawy… w 1937 roku, kiedy grupa harcerzy z Radomia, pod przewodnictwem hm. Piotra Wykroty, postanowiła pojechać na rowerach, wyprodukowanych w radomskiej Fabryce Broni, na 4 th World Scout Jamboree… w Amsterdamie. Jak to się stało, że przenosimy się nagle do 2019 r. i to w dodatku za ocean? O tym opowiedzieli goście, którzy wzięli udział w 29 etapie retro Bike Jamboree! Wśród nich byli: Bartosz Bednarczyk, Katarzyna Bednarczyk, Maria Bednarczyk, Karolina Pośnik, Andrzej Przybylski, Anna Tomala, Łukasz Tomala, Łukasz Wykrota, Zuzanna Wykrota. Wyprawa była wyjątkowa, a opowieści fascynujące! Dh Łukasz Tomala:

Dh Bartosz Bednarczyk:

Katarzyna Wykrota - mama Zuzanny i żona Łukasza Wykroty - uczestników wyprawy:

Łukasz Wykrota - uczestnik wyprawy

Co ciekawe! Jeden z rowerów, który wziął udział w wyprawie trafił do kolekcji Muzeum Polskich Rowerów w Radomiu. Można go oglądać w siedzibie Muzeum przy ul. M. Skłodowskiej - Curie 4, codziennie oprócz poniedziałków od godz. 9 do 17.

 

Zapraszamy do nas: