Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

RADOM

Można uratować komuś życie

sobota, 11 stycznia 2020 20:53 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

64 kolejne osoby są od dziś w stałej gotowości. Czekają tylko na sygnał! Dzień Dawcy Szpiku odbył się w sobotę, 11 stycznia w Radomiu

To tylko 5 minut. W praktyce tyle trwa rejestracja do bazy danych dawców szpiku kostnego. Trzeba wypełnić ankietę i pobrać za pomocą patyczka higienicznego wymaz materiału genetycznego z policzka. Potem tylko czekamy na telefon. 11 stycznia w galerii handlowej przy ul. Chrobrego w Radomiu odbył się Dzień Dawcy Szpiku. Inicjator akcji Krzysztof Motyka:

Uczestnicząca w akcji wolontariuszka Marta Dziurzyńska:

Kilka lat temu Emilia Uzar otrzymała od dawcy z Kanady szpik kostny. Teraz sama bierze udział w pozyskiwaniu nowych dawców:

W bazie dawców szpiku rejestrowali się młodsi i nieco starsi, kobiety i mężczyźni, małżeństwa. Wszyscy są ludźmi o wielkich, wrażliwych sercach, ponieważ chcą bezinteresowanie pomóc komuś potrzebującemu:

W Radomiu grono potencjalnych dawców szpiku kostnego wzrosło dziś o kolejne 64 osoby. Teraz czekają już tylko na telefon, z informacją że gdzieś na świecie na ich szpik czeka genetyczny bliźniak...

Na bieżąco można się także rejestrować w bazie dawców na stronie Fundacji DKMS: www.dkms.pl oraz w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu lub oddziałach w Grójcu i Kozienicach.