Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła
Dziś jest: 24 stycznia 2020

RADOM

Dodatkowa interna i oddział dziecięcy w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym?

13 stycznia 2020, 13:26 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Monika Nowakowska/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Dodatkowa interna i oddział dziecięcy w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym? Prawdopodobnie takie będzie przeznaczenie pomieszczeń po poradniach, które z budynku szpitala przeniesione zostaną do Radomskiego Centrum Rehabilitacji.

Poradnie specjalistyczne: chirurgia, ortopedia, neurologia i urologia przeniesione zostaną z budynku szpitala do Radomskiego Centrum Rehabilitacji. Dzięki temu w Centrum przy ul. Narutowicza znajdzie się nie tylko oddział rehabilitacji, ale również związane z nim poradnie. Jednocześnie szpital zyska dodatkowe pomieszczenia. Jak zapowiada wiceprezydent Jerzy Zawodnik, w tym miejscu powstaną prawdopodobnie oddział wewnętrzny i oddział dziecięcy. - Cały czas - kiedy możemy - będziemy polepszać warunki Radomskiego Szpitala Specjalistycznego i starać się, żeby nasza placówka była prawdziwym europejskim szpitalem - mówi wiceprezydent Zawodnik. 

Utworzenie Radomskiego Centrum Rehabilitacji i przeniesienie wszystkich usług rehabilitacyjnych do jednego budynku będzie korzystne dla personelu, ale przede wszystkim dla pacjentów - dodaje Jerzy Zawodnik: 

Prace przy budowie Radomskiego Centrum Rehabilitacji przebiegają zgodnie z planem. Inwestycja ma być gotowa - tak jak zapowiadano - w październiku tego roku. Możliwe również, że wykonawca skończy prace wcześniej: 

Do Radomskiego Centrum Rehabilitacji w całości przeniesiony zostanie oddział rehabilitacji z ulicy Giserskiej - w sumie pięćdziesiąt cztery łóżka. W nowej siedzibie znajdzie się również zakład rehabilitacji z budynku głównego miejskiego szpitala oraz poradnie specjalistyczne związane z rehabilitacją: chirurgia, ortopedia, neurologia i urologia. Do dyspozycji pacjentów będą również pracownie RTG czy USG, a także gabinety lekarskie, zabiegowe i terapeutyczne. 

Zapraszamy do nas: