Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Matka Łaski Bożej              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Dąbrówka
Dziś jest: Piątek, 07 maja 2021

RADOM

Od soboty objazdy ul. Młodzianowskiej

środa, 15 stycznia 2020 15:42 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: MZDiK
Elżbieta Warchoł

Zamknięty zostanie fragment ulicy Młodzianowskiej od ulicy Czarnej do Gazowej.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z robotami wodociągowymi (inwestycja Wodociągów Miejskich) oraz zamknięciem odcinka ulicy Młodzianowskiej, od dnia 18 stycznia 2020 roku (sobota) do odwołania zostaną wprowadzone objazdy (także dla autobusów linii 6).

Zamknięty zostanie fragment ulicy Młodzianowskiej w okolicach wiaduktu (od ulicy Czarnej do Gazowej). Objazdy dla ruchu lokalnego będą możliwe okolicznymi drogami (ulicami Wiejską, Południową, Gajową i Czarną; ulicami Wiejską, Południową, Jana Pawła II, Pallotyńską, Młodzianowską i 1905 Roku albo Wiejską, Południową, Jana Pawła II i aleją Grzecznarowskiego). Przypominamy, że z łącznicy biegnącej od ulicy Czarnej do ulicy Pallotyńskiej można skręcać w prawo, czyli na wiadukt nad torami. Nie ma tam możliwości skrętu w lewo, w stronę ulicy Jana Pawła II.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz o stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic albo do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.

Autobusy linii 6 będą do odwołania wycofane z odcinka trasy przebiegającego ulicami PCK, Czarną i Młodzianowską. Objazd w obu kierunkach zostanie wyznaczony aleją Grzecznarowskiego oraz ulicami Jana Pawła II, Młodzianowską (przy kościele) i Wiejską. Na tej trasie będą dla linii 6 obowiązywać wszystkie stałe przystanki. Uruchomione zostaną ponadto przystanki tymczasowe Wiejska / Młodzianowska 09 i 10 (przy hospicjum). Jednocześnie będzie zawieszone funkcjonowanie przystanków PCK / Grzecznarowskiego 01 i 02 oraz Młodzianowska / Gazowa 01 i 02. Uwaga! Podczas obowiązywania objazdu przystanek Grzecznarowskiego / Śląska 02 (w stronę ronda Dmowskiego) będzie obowiązywał tylko dla kursów linii 6 wykonywanych w kierunku Godowa, a nie w kierunku Milejowic jak dotychczas. Z powodu powyższych zmian skorygowany będzie też rozkład linii 6.

Inwestorem robót w tej części Młodzianowa jest spółka Wodociągi Miejskie w Radomiu.

Źródło: MZDiK