Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

RADOM

Ulica Karczemnego przebudowana

piątek, 17 stycznia 2020 09:18 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MZDiK/Radom
Monika Nowakowska

Mieszkańcy osiedla Akademickiego mogą już korzystać z nowo wybudowanego odcinka ulicy Karczemnego. Droga powstała w ramach tzw. 'czynówek', czyli współudziale mieszkańców.

Zakończyła się budowa ulicy Marcelego Karczemnego na osiedlu Akademickim. Ma 300 metrów długości, od pięciu i pół do sześciu metrów szerokości, chodniki po obu stronach jezdni, kanalizację oraz oświetlenie. Nowa jezdnia stanowi dojazd do kilkunastu posesji, a w przyszłości może zostać przedłużona.

Budowa ulicy Karczemnego była prowadzona w ramach tak zwanych zadań czynowych, współfinansowanych przez zainteresowanych mieszkańców przyległych posesji. Powstał tam łącznik biegnący od ulicy Lutosławskiego oraz fragment między kilkunastoma posesjami przy końcówce ulicy Karczemnego. Zarówno jezdnia, jak i chodniki zostały wykonane z betonowej kostki. Powstały również zjazdy do kilkunastu posesji.

Na całym osiedlu domów jednorodzinnych obowiązuje obecnie strefa ograniczonej prędkości Tempo 30. Oznacza to, że na skrzyżowaniach pierwszeństwo mają pojazdy nadjeżdżające z prawej strony.

Budowa zaczęła się we wrześniu 2019 roku i zgodnie z zapisami w umowie skończyła się na początku stycznia 2020 roku. Wykonawcą prac była radomska firma Interbud. Budowa kosztowała ok. 820 tysięcy złotych.

Zapraszamy do nas: