Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Tomasz Apostoł
Dziś jest: 03 lipca 2020

RADOM

Jak będzie wyglądał Amfiteatr po remoncie? Pora wybrać zwycięską propozycję

niedziela, 19 stycznia 2020 10:40 / Autor: Weronika Chochoł
fot. amfiteatr.radom.pl
Weronika Chochoł

Osiem koncepcji rozbudowy Amfiteatru w Radomiu wpłynęło do Urzędu Miasta. W poniedziałek, 20 stycznia zapozna się z nimi sąd konkursowy.

Propozycje na swoim fanpege'u przedstawił prezydent Radomia Radosław Witkowski. "Ciekawe propozycje i na pewno jest z czego wybierać" - zapewnia prezydent.

Przypomnijmy, radomski Amfiteatr ma odzyskać blask i stać się miejscem przyjaznym zarówno dla widzów, jak i występujących tu artystów i pracowników instytucji. Na widowni ma być 4,5 tysiąca miejsc siedzących. Całość będzie zadaszona, być może dach będzie rozsuwany. Z kolei w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury Amfiteatr przewidziane są garderoby dla artystów, a także magazyny i pomieszczenia administracyjne. W planach jest również utworzenie sali widowiskowej na 300 miejsc i kawiarni.

Inwestycja będzie kosztować około 35 milionów zł. Na jej realizację miasto chce pozyskać środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu województwa mazowieckiego. Rozstrzygnięcie konkursu na wykonanie inwestycji ma nastąpić w pierwszym kwartale tego roku. Natomiast do końca roku gotowa ma być dokumentacja projektowa. Władze Radomia szacują, że obiekt będzie gotowy za 3-4 lata.

Ze zgłoszonymi propozycjami można zapoznać się na fanpage'u Radosława Witkowskiemu. 

Zapraszamy do nas: