Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Etelbert, król
Dziś jest: 24 lutego 2020

RADOM

Trzeci etap trasy N-S o prawie rok później niż planowano

wczoraj, 12:23 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Nie we wrześniu 2023, ale w lipcu 2024 roku ma być gotowy trzeci etap trasy N-S łączący ulice Żeromskiego i Energetyków. 

Pierwotnie trzeci etap trasy N-S miał być gotowy do końca września 2023 roku, jednak Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji wydłużył termin wykonania inwestycji do lipca 2024 roku. Wydłużeniu uległ również termin składania ofert w przetargu. Oferenci mają czas nie do 30 stycznia, ale do 17 marca. To spowodowane jest mnogością pytań, które wpłynęły do MZDiK ws. przetargu. - Już na ten moment mamy tych pytań około 250. To pytania zawiłe, szczegółowe - nie można odpowiedzieć na nie "tak" lub "nie" - wyjaśnia Dawid Puton - rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Otwarcie ofert nastąpi 17 marca.

Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie i budowa trasy N-S na odcinku od ul. Żeromskiego do ul. Energetyków w Radomiu. Zamówienie obejmuje zaprojektowanie i budowę nowej drogi klasy Z (droga zbiorcza) łączącej wybudowany etap I trasy N-S z ulicą Energetyków wraz z ciągiem pieszo – rowerowym, ciągami pieszo – jezdnymi, oświetleniem, sygnalizacją świetlną, kanalizacją deszczową oraz skrzyżowaniami z ulicami: Żeromskiego, Kolberga, Szklaną, Olsztyńską, Struga, Gołębiowską, Zbrowskiego, Energetyków.

Trzeci odcinek radomskiej trasy N-S będzie drogą klasy Z o długości ok. 3 km. W ramach tego około 3,5 kilometrowego odcinka powstanie m.in. wiadukt w ciągu ulicy Kozienickiej.

Zapraszamy do nas:
Free Web Counter stats counter