Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Etelbert, król
Dziś jest: 24 lutego 2020

RADOM

Parking przy ul. Kelles-Krauza przejdzie gruntowny remont

dzisiaj, 14:43 / Autor: Monika Nowakowska
foto: fb/Dariusz Wójcik
Monika Nowakowska

Wielopoziomowy parking strzeżony przy ulicy Kelles - Krauza w Radomiu przejdzie gruntowny remont. Ze względu na duży zakres prac jego przebudowa podzielona została na dwa etapy. Zmieni się też zarządca obiektu.

Parking został zamknięty na czas remontu w połowie 2019 roku. Przeprowadzona 10 lipca zeszłego roku kontrola wykazała, że konstrukcja budynku - ściany, stropy i słupy - mają widoczne pęknięcia i zarysowania. Niezadawalająca jest także konstrukcja dachu i pokrycie. Dokonujący przeglądu fachowcy zlecili w trybie pilnym wykonanie ekspertyzy, która pozwoli na ustalenie przyczyny widocznych uszkodzeń oraz zakres prac wzmacniających. W przesłanym do Urzędu Miejskiego w Radomiu prokotole pokontrolnym napisali, że budynek powinien przejść kapitalny remont.

Pierwszy etap prac remontowych przeprowadzony został w ramach realizacji tzw. projektu multimodalnego współfinansowanego z funduszy unijnych. W przesłanym dziś przez Urząd Miejski w Radomiu komunikacie czytamy m.in., że "magistrat czeka teraz na wyniki ekspertyzy, która wskaże zakres prac niezbędnych do przeprowadzenia drugiego etapu robót, w tym m.in. montażu zadaszenia". Potrzebę wykonania takiej ekspertyzy potwierdził też przeprowadzony przez Zakład Usług Komunalnych przegląd techniczny - mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski:

 

Zdecydowana większość usterek opisanych w protokole została już usunięta i teraz władze miasta czekają na wyniki ekspertyzy zleconej po zakończeniu pierwszego etapu, a dotyczącej samej konstrukcji parkingu. Wyniki ekspertyzy powinny być znane do końca lutego.

Równolegle trwają formalności związane z przekazaniem parkingu przez Zakład Usług Komunalnych Miejskiemu Zarządowi Dróg i Komunikacji. MZDiK przed oddaniem parkingu do użytku będzie musiał jeszcze zamontować system elektronicznej obsługi. Chce też przeprowadzić prace związane z modernizacją oświetlenia.

Zapraszamy do nas:
Free Web Counter stats counter