Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Wilhelm z Paryża, opat
Dziś jest: 06 kwietnia 2020

RADOM

VII Wielki Test Wiedzy o Radomiu

sobota, 25 stycznia 2020 16:44 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Od 27 stycznia do 7 lutego będzie się można zgłaszać do udziału w Wielkim Teście Wiedzy o Radomiu 

Wielki Test Wiedzy o Radomiu od kilku lat stanowi stały element Kazików, święta ku czci patrona Radomia i diecezji radomskiej. Św. Kazimierz królewicz to także patron Litwy, a Radom od lat współpracuje z Rejonem Wileńskim. Dlatego Kaziki to doskonała okazja, by przypominać te związki. Podczas Testu kilkadziesiąt trzyosobowych drużyn zgromadzonych w Resursie odpowiada na pytania dotyczące szerokiego spektrum funkcjonowania Radomia, jego historii i dnia współczesnego. Test składa się z czterech rund, po 15 pytań każda. Po ostatniej rundzie poznajemy zwycięską drużynę i dwie kolejne, które zajęły drugie i trzecie miejsce. W dotychczasowych edycjach Wielkiego Testu wiedzy o Radomiu triumfowały drużyny: Muzeum im. Jacka Malczewskiego (2014) Radomskiego oddziału PTTK (2015) Rozgłośni Radia Dla Ciebie (2016) Muzeum im. Jacka Malczewskiego i Bractwa Rowerowego (2017) Portalu „Radom.Retrospekcja” (2018) Radomskiego Klubu Turystyki Rowerowej im. Czesława Gossa PTTK „Orkan” Radom (2019) Zwycięska drużyna ma honor przekazać na rzecz wybranej przez Organizatorów testu polskiej szkoły na Litwie dar. O tym, co jest najbardziej potrzebne szkołom, informują one same. Dotychczas do placówek w Zujunach, Pakienie i Wilnie przekazany został sprzęt komputerowy, zaś do Miednik Królewskich – żaluzje okienne. W tym roku Organizatorzy testu chcą wspomóc polską szkołę podstawową w Ciechanowiszkach, w rejonie wileńskim. Fundatorem nagrody jest Galeria Słoneczna.

Wspieramy szkoły, bo to wokół nich najczęściej koncentruje się życie Polonii na Litwie. Utrzymywanie łączności z Polakami, w szczególności zza wschodniej granicy, to dla „Resursy Obywatelskiej” realizowanie jednego z celów statutowych. Ale to także odruch serca i patriotyczny obowiązek. Wierzymy, że radomianie myślą podobnie i razem z nami przystąpią do VI Wielkiego Testu Wiedzy o Radomiu – zabawy, która oprócz walorów poznawczych ma także wymiar charytatywny - wyjaśnia Renata Metzger dyrektor Resursy Obywatelskiej.

Tegoroczna edycja Testu odbędzie się w niedzielę, 1 marca, o godz. 13.00 w Sali Widowiskowej „Resursy”.

Zgłoszenia do VII Wielkiego Testu Wiedzy o Radomiu przyjmowane będą od 27 stycznia do 7 lutego br. pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Zgłoszenie powinno zawierać personalia trzech osób tworzących drużynę, jej nazwę oraz telefon kontaktowy przynajmniej do jednego z członków zespołu.

Uwaga! W powyższy sposób wyłonionych zostanie jedynie 10 drużyn. O tym, które z nich zasiądą na sali Resursy, by zmierzyć się z przygotowanymi przez OKiSz pytaniami, decyduje kolejność zgłoszeń. Wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w przygotowanej przez nas zabawie, prosimy o niezwlekanie ze zgłoszeniem - zachęca Renata Metzger.

Lista wszystkich drużyn, które 1 marca zmierzą się w VII Wielkim Teście Wiedzy o Radomiu, ogłoszona zostanie na stronie Resursy około połowy lutego br.

Regulamin Testu oraz pytania z poprzednich edycji znajdują się na stronie www.resursa.radom.pl.

Przetwarzanie danych osobowych uczestników Testu odbywać się będzie na  podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektyw 95/46/WE (ogólnego rozporządzenia o ochronie danych), Dz.U.UE.L.2016.119.1 (RODO). Szczegółowe regulacje związane z administrowaniem przez „Resursę” danymi osobowymi uczestników Testu znajdują się na stronie www.resursa.radom.pl.     odpowiedzi na wszelkie pytania związane z Testem udzielają pracownicy Działu Dziedzictwa Kulturowego „Resursy”: Marcin Kępa i Paweł Puton

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     604-916-586                                  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 788-806-037

Zapraszamy do nas: