Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

RADOM

Zmiany na liniach: 1, 22, 25 i 26

poniedziałek, 27 stycznia 2020 10:08 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: MZDiK
Elżbieta Warchoł

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że od dnia 1 lutego 2020 roku (sobota) będą wprowadzone zmiany w obsłudze linii 1, 22 i 25 przez poszczególnych operatorów komunikacji miejskiej. W tym samym terminie ulegną również korektom rozkłady linii 1, 25 i 26.

W związku z zaplanowanym na początku lata 2020 roku wprowadzeniem autobusów elektrycznych na linię 1, obsługę tejże trasy przejmie od 1 lutego Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Radomiu. W zamian spółka Michalczewski przejmie obsługę linii miejskich 22 oraz 25 (z wyjątkiem wybranych kursów w popołudniowym szczycie w dni powszednie, które nadal będzie obsługiwać spółka MPK). Linia 26 będzie natomiast w całości obsługiwana przez spółkę Michalczewski.

Na podanych liniach będą z tego powodu wprowadzone poniższe zmiany.

Linia 1: kursy zjazdowe z pętli Os. Południe będą wykonywane do zajezdni Żakowice (stałą trasą do przystanku Wierzbicka / Szkoła NŻ) zamiast do zajezdni Borki (stałą trasą do przystanku Wierzbicka / Tartaczna), natomiast z pętli Os. Gołębiów I będą do zajezdni Żakowice (stałą trasą do przystanku Wierzbicka / Tartaczna) zamiast do zajezdni Borki (stałą trasą do przystanku Limanowskiego / Chopina).

Linia 22: kursy zjazdowe z pętli Os. Gołębiów I będą wykonywane do zajezdni Borki zamiast do zajezdni Żakowice (nie są one jednak wykazane w przystankowych rozkładach jazdy, ponieważ nie pokrywają się ze stałą trasą tej linii).

Linia 25: ze względu na bardzo dużą frekwencję pasażerów na nowej trasie tej linii, głównie w godzinach popołudniowych z Wacyna w stronę centrum miasta, zostanie zwiększona częstotliwość kursowania - kurs o godzinie 14:50 z pętli Wacyn / Szpital w dni powszednie zostanie przesunięty na 14:40, a dodatkowo będzie uruchomiony kurs o 14:55. Kursy zjazdowe z pętli Potkanów / Stalowa będą wykonywane do zajezdni Borki (stałą trasą do przystanku Wierzbicka / Szkoła NŻ) zamiast do zajezdni Żakowice (stałą trasą do przystanku Wjazdowa / Biegunowa NŻ), a kursy zjazdowe z pętli Wacyn / Szpital będą wykonywane do zajezdni Borki zamiast do zajezdni Żakowice (w obu przypadkach stałą trasą do przystanku Malczewskiej / Langiewicza) - zmiana ta nie dotyczy tylko kursu zjazdowego w dni powszednie o godzinie 17:05, który nadal będzie wykonywany do zajezdni Żakowice.

Linia 26: przesunięcie kursu o godzinie 4:51 z pętli Myśliszewice w dni powszednie na godzinę 4:46, a także korekty czasów przejazdu pomiędzy wybranymi przystankami w dni powszednie oraz w soboty (w stronę ulicy Mokrej i Janiszewa).

Źródło: MZDiK

Tag: