Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Leonard Murialdo, prezbiter
Dziś jest: 30 marca 2020

RADOM

Zmiany na liniach 1, 22, 25 i 26

sobota, 01 lutego 2020 10:08 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Uwaga pasażerowie komunikacji miejskiej! Zmiany w obsłudze linii 1, 22 i 25 oraz korekta rozkładów jazdy na liniach 1, 25 i 26.

W związku z zaplanowanym na początku lata 2020 roku wprowadzeniem autobusów elektrycznych na linię 1, obsługę tej trasy przejmuje od 1 lutego Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Radomiu. W zamian spółka Michalczewski przejmie obsługę linii miejskich 22 oraz 25 (z wyjątkiem wybranych kursów w popołudniowym szczycie w dni powszednie, które nadal będzie obsługiwać MPK). Linia 26 będzie natomiast w całości obsługiwana przez spółkę Michalczewski.

Na podanych liniach będą zmiany:

Linia 1: kursy zjazdowe z pętli Os. Południe będą wykonywane do zajezdni Żakowice (stałą trasą do przystanku Wierzbicka/ Szkoła NŻ) zamiast do zajezdni Borki (stałą trasą do przystanku Wierzbicka/ Tartaczna), natomiast z pętli Os. Gołębiów I będą do zajezdni Żakowice (stałą trasą do przystanku Wierzbicka/ Tartaczna) zamiast do zajezdni Borki (stałą trasą do przystanku Limanowskiego / Chopina).

Linia 22: kursy zjazdowe z pętli Os. Gołębiów I będą wykonywane do zajezdni Borki zamiast do zajezdni Żakowice (nie są one jednak wykazane w przystankowych rozkładach jazdy, ponieważ nie pokrywają się ze stałą trasą tej linii).

Linia 25: ze względu na bardzo dużą frekwencję pasażerów na nowej trasie tej linii, głównie w godzinach popołudniowych z Wacyna w stronę centrum miasta, zostanie zwiększona częstotliwość kursowania – kurs o godzinie 14.50 z pętli Wacyn/ Szpital w dni powszednie zostanie przesunięty na 14.40, a dodatkowo będzie uruchomiony kurs o 14.55. Kursy zjazdowe z pętli Potkanów/ Stalowa będą wykonywane do zajezdni Borki (stałą trasą do przystanku Wierzbicka/ Szkoła NŻ) zamiast do zajezdni Żakowice (stałą trasą do przystanku Wjazdowa / Biegunowa NŻ), a kursy zjazdowe z pętli Wacyn/ Szpital będą wykonywane do zajezdni Borki zamiast do zajezdni Żakowice (w obu przypadkach stałą trasą do przystanku Malczewskiej/ Langiewicza) – zmiana ta nie dotyczy tylko kursu zjazdowego w dni powszednie o godzinie 17.05, który nadal będzie wykonywany do zajezdni Żakowice.

Linia 26: przesunięcie kursu o godzinie 4.51 z pętli Myśliszewice w dni powszednie na godzinę 4.46, a także korekty czasów przejazdu pomiędzy wybranymi przystankami w dni powszednie oraz w soboty (w stronę ulicy Mokrej i Janiszewa).

Zapraszamy do nas: