Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

RADOM

23 Retrospotkanie: O kominiarzach

poniedziałek, 10 lutego 2020 08:09 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: Resursa Radom
Elżbieta Warchoł

23 Retrospotkanie pt. "Szczęścia i słodyczy Kominiarz życzy!" odbędzie się we wtorek, 11 lutego w resursie. Początek o godz. 18. wstęp wolny! 

Pozostając jeszcze w nastroju noworocznym, lutowe „Retrospotkanie” poświęcamy zawodowi, którego przedstawiciele na co dzień występują w uniformach czarnych jak sadza - mówi Paweł Puton z Resursy . Kominiarze według powszechnie ugruntowanej tradycji przynoszą szczęście. O tym, skąd takie przekonanie się bierze, ilu kominiarzy pracowało w Radomiu w XIX i XX w., oraz wiele innych ciekawostek o tym zawodzie opowie Elżbieta Kwiecień – historyk regionalista, wieloletni pracownik Działu Historii Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, autorka   opracowań o historii miasta, w tym między innymi zarysu dziejów najstarszych radomskich zakładów fotograficznych. Podczas spotkania nie zabraknie także przedstawicieli współczesnych kominiarzy. Każdy, kto pragnie szczęśliwie wkroczyć w 2020 rok, musi koniecznie przyjść na Retrospotkanie! - zacheca Paweł Puton

A na deser poznamy kolejne „Top-10” Retrospekcji. Co tym razem przygotowali przedstawiciele portalu? O tym przekonamy się podczas spotkania.

Zapraszamy do nas: