Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Franciszek z Paoli, pustelnik
Dziś jest: 02 kwietnia 2020

RADOM

Najszybciej wybudują obwodnicę Lipska

poniedziałek, 10 lutego 2020 14:54 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Mieszkańcy Zwolenia, Lipska i Skaryszewa będą mogli odetchnąć z ulgą. W najbliższych latach zostaną tam wybudowane obwodnice.

Najszybciej ma powstać obwodnica Lipska w ciągu drogi krajowej nr 79. Koszt drogi o długości prawie 6,5 km to niespełna 200 mln zł. Planowany czas ogłoszenia przetargu to II kwartał 2020 roku. Inwestycja ma zostać zrealizowana do 2024 roku. Sławomir Śmieciuch, starosta lipski:

W IV kwartale 2023 roku ma zostać ogłoszony przetarg na budowę obwodnicy Zwolenia. Aradiusz Sulima, burmistrz miasta:

Podstawowym celem budowy obwodnicy Zwolenia jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, który obecnie odbywa się drogami krajowymi nr 12 i 79. W Skaryszewie obwodnica ma powstać w ciągu drogi krajowej nr 9. Planowana data ogłoszenia przetargu to I kwartał 2024 roku. Przewodniczący Rady Miejskiej w Skaryszewie, Tomasz Madej:

Rządowy program zakłada wybudowanie 100 obwodnic w całym kraju do 2030 roku. Poseł Marek Suski poinformował, że wiosna tego roku rozpocznie się budowa obwodnicy Iłży:

Koszt realizacji całego programu jest szacowany na blisko 28 mld zł. W spotkaniu, które odbyło się dzisiaj w starostwie powiatowym w Radomiu uczestniczyli również posłowie: Anna Kwiecień i Andrzej Kosztowniak.

Zapraszamy do nas: