Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Etelbert, król
Dziś jest: 24 lutego 2020

RADOM

Trwa przebudowa Oddziału Dziecięcego

14 lutego 2020, 09:18 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto za: UM Radom
Elżbieta Warchoł

Remont Oddziału Dziecięcego ma się zakończyć w marcu.

Jak informuje Urząd Miejski w Radomiu w ramach remontu Oddziału Dziecięcego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego - Powstało już nowe wejście do pawilonu prowadzące do Oddziału Dializ oraz do Oddziału Dermatologii, a część korytarza została zaadaptowana pod potrzeby Oddziału Dziecięcego. Ustawienie nowych ścian pozwoliło na wydzielenie pomieszczeń pod poczekalnię, gabinet USG, pokój badań i salę obserwacyjną. - Dzięki przebudowie na Oddziale Dziecięcym zostanie powiększona dotychczasowa izba przyjęć, powstanie sala obserwacyjna, na której w dużo lepszych warunkach będzie można zajmować się pacjentami nie wymagającymi dłuższego pobytu - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Prace zakończą się w marcu. Ich koszt wyniesie około 300 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu miasta oraz ze zbiórki przeprowadzonej podczas balu charytatywnego zorganizowanego przez Fundację "Lepsza Jakość Życia". Dzięki przychylności spółki Korej oddział wzbogacił się o nowy sprzęt komputerowy.

Na Oddziale Dziecięcym leczeni są pacjenci w wieku od 0 do 18 lat. Oddział jest podzielony na dwa odcinki – dzieci młodszych i starszych, na których łącznie jest 28 łóżek. W 2019 roku na oddziale było hospitalizowanych prawie 2 tysiące dzieci.

Zapraszamy do nas:
Free Web Counter stats counter