Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

RADOM

Kaziki 2020. Program

piątek, 21 lutego 2020 13:28 / Autor: Elżbieta Warchoł
Elżbieta Warchoł

Od 29 lutego do 8 marca potrwają obchody święta patrona Radomia św. Kazimierza królewicza.

Święto patrona Radomia św. Kazimierza królewicza rozpocznie w sobotę, 29 lutego otwarcie wystawy ilustracji plastycznych 'Legendy o świętym Kazimierzu” wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury. Wernisaż o godz. 17. O godz. 18 rozpocznie się finał Muzycznych Kazików. Nominowani to: Młodzieżowy Zespół Ludowy Guzowianki, Dominika Małysa, Agata z zespołem Glaca, Łukasz Mortka, zespół The Women Walkers, Natalia Imbor i Paweł Wójcik – gitara oraz zespół Zgraja. Kandydatury zgłoszone przez publiczność to: zespół Gady i Jan Majewski.

W niedzielę, 1 marca o godz. 13 w Resursie rozpocznie się VII Wielki Test Wiedzy o Radomiu. Laureaci nagrody przeznaczą ją dla polskiej szkoły na Litwie w Ciechanowiszkach. O godz. 15 w kościele ojców Bernardynów, nastąpi wręczenie Nagrody świętego Kazimierza. Nominowani to: Fundacja 'Ars Antiqua Radomiensis”, Grażyna Kuncewicz, Paweł Puton i Marta Trojanowska. Po uroczystości odbędzie się koncert ”Pieśni Wielkopostne” w wykonaniu formacji Adama Struga 'Monodia Polska”

W poniedziałek, 2 marca, o godzinie 18, w Resursie rozpocznie się spotkanie z księdzem Kazimierzem Sową pt: ”Słownik języka boskiego”, a we wtorek, 3 marca, także w Resursie, odbędzie się promocja książki ”Człowiek z Polski. Prezydent Kazimierz Sabbat (1913- 1989)” i spotkanie z jej autorem, profesorem Markiem Wierzbickim, pracownikiem naukowym KUL i radomskiej Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej. Kazimierz Sabbat był polskim działaczem emigracyjnym, a w latach 1976–1986 premierem rządu Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie. W okresie 1986–1989 był prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie. Początek spotkania o godz. 12.

Centralne uroczystości Kazików odbędą się w środę, 4 marca. O godz. 11 wyruszy korowód ku czci królewicza Kazimierza zorganizowany przez szkołę podstawową numer 4 przy ul. Wyścigowej. Korowód przejdzie sprzed szkoły przed Urząd Miejski przy ul. Żeromskiego 53. Główna Msza święta o godz. 18 sprawowana będzie w Bazylice Mniejszej św. Kazimierza na Zamłyniu,

W niedzielę, 8 marca odbędzie się 13 Bieg Kazików. Zapisy na stronie: biegiemradom.pl

Na zakończenie Kazików także w niedzielę, 8 marca o godz. 12, 30 w Bazylice Mniejszej na Zamłyniu pokazany będzie spektakl o żywocie świętego Kazimierza w wykonaniu uczniów i nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej nr 22.

Zapraszamy do nas: