Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

RADOM

Problemy z budową stadionu? Radny informuje nadzór budowlany

piątek, 21 lutego 2020 13:42 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Największym problemem dla wykonawcy dokończenia budowy Radomskiego Centrum Sportu ma być stadion. Według naszych informacji zlecono badania geologiczne terenu. Okazuje się, że jest słaba nośność gruntu.

Dodatkowym wyzwaniem będzie osuszenie terenu, gdyż poziom wód gruntowy jest wysoki. Woda pojawiła się między innymi w piwnicach hali. Wyniki ostatecznych badań będą znane w najbliższym czasie. Poprosiliśmy o komentarz Mateusza Tyczyńskiego, dyrektora kancelarii prezydenta Radomia.

Po publikacji tej informacji radny Dariusz Wójcik, szef klubu radnych PiS w Radzie Miejskiej w Radomiu poinformował, że złożył wniosek do Miejskiego Inspektora Nadzoru Budowlanego o przeprowadzenie kontroli na placu budowy:

W najbliższy poniedziałek odbędzie się spotkanie przedstawicieli miasta z inwestorem, czyli firmą Betonox Construction z Sopotu. Wartość kontraktu to ponad 82 mln zł. Nadzór nad pracami prowadzi komisja doraźna ds. budowy Radomskiego Centrum Sportu złożona z radnych Prawa i Sprawiedliwości i Koalicji Obywatelskiej.

Zapraszamy do nas: