Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

RADOM

Wykonawca nie zejdzie z placu budowy RCS

poniedziałek, 24 lutego 2020 19:16 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Łukasz Wójcik/UM Radom
Weronika Chochoł

Prezydent Radomia Radosław Witkowski rozwiewa wątpliwości dotyczące przyszłości Radomskiego Centrum Sportu. W poniedziałek, 24 lutego odbyło się spotkanie władz miasta z wykonawcą.

Przed wykonawcą niewątpliwie stoi wiele wyzwań spowodowanych wstrzymaniem prac na placu budowy. Jednym z nich będzie osuszenie terenu. O przeprowadzenie kontroli na placu budowy wniosek do Miejskiego Inspektora Nadzoru Budowlanego złożył radny Dariusz Wójcik, szef klubu radnych PiS w Radzie Miejskiej.

W poniedziałek, 24 lutego odbyło się spotkanie przedstawicieli miasta z wykonawcą, czyli firmą Betonox Construction z Sopotu. Jak wynika z informacji przekazanej przez prezydenta Radosława Witkowskiego, wbrew pojawiającym się w ostatnim czasie informacjom, wykonawca nie zamierza schodzić z placu budowy i nigdy nie miał takich zamiarów. Przed firmą Betonox Construction stoi natomiast ustabilizowanie poziomu wód gruntowych i odwodnienie hali. Niezbędne jest również wzmocnienie gruntu. MOSiR jest właścicielem dokumentacji, wszelkie problemy dotyczące specjalistycznych projektów (np. BMS) rozwiązywane są na linii nadzór inwestorski - wykonawca. Obecnie w hali tynkowane są klatki schodowe i prowadzone prace wykończeniowe. Na stadionie demontowane są kanały teletechniczne, które są całkowicie zamulone. Natomiast w przyszłym tygodniu mają rozpocząć się prace przy budowie układu drogowego wokół RCS.

"Nie mamy nic do ukrycia, raporty z placu budowy będę przedstawiał regularnie. Mam nadzieję, że pozwoli to uniknąć niezdrowych emocji i domysłów. A teraz pozwólmy fachowcom pracować" - apeluje na swoim profilu facebookowym prezydent Radosław Witkowski. 

 

Zapraszamy do nas: