Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. January, męczennik
Dziś jest: 19 września 2020

Policja

Policja: nie przychodźcie osobiście

czwartek, 12 marca 2020 10:43 / Autor: Michał Kaczor
fot. niekverlaan/pixabay.com
Michał Kaczor

Policja wprowadza szczególne środki ostrożności w związku z epidemią koronawirusa. Mundurowi apelują, żeby w miarę możliwości zgłaszać zdarzenia telefonicznie lub mailowo.

Policja zaleca, żeby ograniczyć wizyty osobiste w jednostkach. Chodzi głównie o zgłaszanie bieżących zdarzeń.

- Do państwa dyspozycji pozostają numery telefonów poszczególnych jednostek policji dostępne na stronach internetowych oraz w przypadku zgłoszeń alarmowych numery 112 i 997. Możliwe jest również przesłanie zgłoszenia pisemnie - nie dotyczy sytuacji nagłych - oraz kontakt z jednostkami policji i dzielnicowym za pomocą aplikacji mobilnej "Moja Komenda" - czytamy w komunikacie policji.

Policja argumentuje, że wizyta w jednostce często wiąże się z koniecznością podróżowania komunikacją zbiorową, co zagraża nie tylko osobie zgłaszającej, ale także funkcjonariuszom, z którymi później się spotka.

Po przyjęciu zgłoszenia funkcjonariusz jest zobowiązany do przekazania instrukcji odnośnie dalszego postępowania. Jeśli zajdzie konieczność pojawienia się w jednostce, np. w przypadku przesłuchania, taką informację przekaże policjant.