Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

RADOM

Wybrano sternika PO

piątek, 11 października 2013 14:03 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Zbigniew Banaszkiewicz kolejny raz został wybrany na szefa radomskiej Platformy Obywatelskiej.

Zdobył poparcie 87 procent głosujących. Jego obecne plany związane są z przygotowaniami do wyborów samorządowych: 

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Zbigniew Banaszkiewicz jest wiceprezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, ma 53 lata. Do Platformy Obywatelskiej należy od 2005 roku.
Ukończył Wydział Transportu Politechniki Radomskiej. Pracę zawodową rozpoczął w 1989 roku. Szerokie doświadczenie w zarządzaniu dużymi projektami biznesowymi zdobył sprawując przez ponad 20 lat funkcje kierownicze w spółkach kapitałowych i osobowych. W ARiMR pracuje od 5 lutego 2009 roku. Doświadczenie i bogatą wiedzę potwierdzają liczne nominacje i nagrody zdobywane przez spółki, którymi kierował. Przed powołaniem na stanowisko zastępcy prezesa ARiMR był prezesem Zarządu spółki Skarpol II (od 1996 roku). W 2005 roku spółka ta nominowana była do tytułu Firma Roku, a w 2007 roku została uhonorowana tytułem Lidera Biznesu regionu radomskiego. Filantrop, uhonorowany licznymi tytułami m.in. w 2007 roku odznaczeniem Misji Papieskich za działalność charytatywną, w roku 2006 Medalem im. dr Henryka Jordana za zasługi dla rozwoju opieki zdrowotnej i upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży, a w 2005 roku Odznaką Przyjaciel Dziecka za pracę społeczną dla dobra dzieci. Fundator dziedzińca w klasztorze sióstr klarysek w Skaryszewie.