Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: Narodzenie św. Jana Chrzciciela              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłówek
Dziś jest: Czwartek, 24 czerwca 2021

RADOM

Ministerstwo chce odebrać kierunek lekarski UTH. Ruszyła procedura

środa, 18 marca 2020 09:30 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozpoczęło procedurę odebrania kierunku lekarskiego Uniwersytetowi Technologiczno-Humanistycznemu w Radomiu. Informację potwierdził profesor Dariusz Trześniowski, rzecznik UTH.

- 16 marca otrzymaliśmy pismo z ministerstwa o wszczęciu procedury odebrania kierunku lekarskiego. Uczelnia ma prawo w ciągu 7 dni przygotować odpowiedź. Mamy do czynienia ze zwyczajową procedurą stosowaną przez resort nauki i szkolnictwa wyższego. Będziemy starali się przekonać ministra, że jesteśmy przygotowani, by w dalszym ciągu kształcić przyszłych lekarzy. Dokonaliśmy istotnych inwestycji i wzmocniliśmy kadrowo wydział - informuje prof. Dariusz Trześniowski:

Przypomnijmy, że wszczęta procedura jest efektem negatywnej oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej, co do jakości kształcenia na kierunku lekarskim UTH.

Dodajmy, że w tych dniach delegacja z ministerstwa zdrowia miała przeprowadzić kontrolę na kierunku pielęgniarskim UTH. Wizyta została odwołana z powodu koronawirusa.

Jak już informowaliśmy, Krajowa Rada Akredytacyjna Szkół Pielęgniarek i Położnych po wizytacji w Radomiu zawnioskowała do ministra zdrowia o nieudzielanie uczelni akredytacji.