Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Kamil de Lellis, prezbiter i zakonnik
Dziś jest: 14 lipca 2020

RADOM

Zmiany w pracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

środa, 18 marca 2020 13:32 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawiorusa, mając na względzie troskę o zdrowie mieszkańców oraz pracowników, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu wprowadził zmiany organizacji pracy - informuje Justyna Piątek rzecznik MOPS.

Ośrodek – w miarę możliwości - wykonuje swoje zadania w sposób wyłączający bezpośrednią obsługę mieszkańców. Wszelkie dokumenty i wnioski należy składać drogą elektroniczną, za pośrednictwem poczty lub w okienku budynku przy wejściu do Ośrodka przy ulicy Limanowskiego 134. Rozpatrywanie wniosków i wydawanie decyzji odbywa się na bieżąco. Przypominamy, że wszystkie wnioski dostępne są na stronie internetowej mops.radom.pl w zakładce „wnioski” - mówi Justyna Piątek.

Apelujemy do naszych klientów, którzy pobierają świadczenia w kasie Ośrodka o założenie konta bankowego, bądź wskazanie numeru konta na które można przelać środki. Klienci odbierający świadczenie w kasie MOPS wpuszczani są do budynku pojedynczo. Aby uniknąć kolejek i przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo – zarówno klientów jak i pracowników Ośrodka – wskazanie numeru konta byłoby odpowiednim rozwiązaniem. Przypominamy jednocześnie, że świadczenia z pomocy społecznej nie podlegają zajęciom komorniczym.

 Osoby chcące uzyskać jakiekolwiek informacje dotyczące świadczeń proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem 48 360 94 70.

Informujemy ponadto, iż Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej nie decyduje kto powinien zostać objęty kwarantanną oraz nie zapewnia miejsc dla osób objętych kwarantanną - wyjaśnia rzecznik MOPS Justyna Piątek.

Tag:
Zapraszamy do nas: