Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci męczennicy Nereusz i Achilles              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Pilczyca
Dziś jest: Środa, 12 maja 2021

RADOM

Maseczki, rękawiczki, środki do dezynfekcji. Radomski szpital potrzebuje naszego wsparcia!

czwartek, 19 marca 2020 12:41 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (Kreuz_und_Quer)
Weronika Chochoł

Przede wszystkim mowa o maseczkach i rękawiczkach, ale również środkach higienicznych, w tym - do dezynfekcji. Kolejna akcja pomocowa na rzecz służby zdrowia w czasie pandemii. Tym razem pomoc ma trafić do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. 

Zbiórkę zorganizowała Kinga Kacprzak, a akacja odbywa się pod patronatem dyrekcji i rzecznika prasowego szpitala. Chodzi o wsparcie Radomskiego Szpitala Specjalistycznego oraz Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego środkami ochrony osobistej, a także artykułami higienicznymi. Co jest najbardziej potrzebne? O tym koordynatorka zbiórki: 

Każdy, kto chce wesprzeć zbiórkę, może zgłaszać się do Kingi Kacprzak i indywidualnie ustalić sposób dostarczenia artykułów. Natomiast dalej organizatorka przekaże zebrane środki do szpitala. - Słyszałam głosy, że chcę to zbierać i sprzedawać. Absolutnie! Chodzi o to, żeby nie "biegać" do szpitala z jedną parą rękawiczek, jestem w kontakcie z osobami, które będą mogły wszystkie środki ode mnie odebrać - wyjaśnia Kinga Kurowska i przypomina: - To dla nas wszystkich, dla naszego bezpieczeństwa. Nie daj Bóg żeby ten wirus wyszedł ze szpitala: 

Szczegóły dostępne są na facebookowym wydarzeniu Radomianie Pomagają- zbiórka dla szpitala na Tochtermana (tutaj)