Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

Wydarzenia

Płynie pomoc dla szpitala na Józefowie

piątek, 20 marca 2020 14:41 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: Fb szpital na Józefowie
Elżbieta Warchoł

Coraz więcej osób i środowisk pomaga radomskim szpitalom. Do Mazowieciego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu trafiła pokaźna dostawa środków ochrony osobistej od jednego z przedsiębiorców Ziemi Radomskiej.

Otrzymaliśmy w darze 10 tys. rękawiczek jednorazowych, 1800 maseczek ochronnych i płyny do dezynfekcji rąk. Dostaliśmy także 25 pięciolitrowych płynów do dezynfekcji oraz spory zapas ręczników papierowych. Wspierają nas również pacjenci z Kliniki Psychiatrii Sądowej Instytutu Psychologii i Neurologii w Warszawie, którzy w ramach zajęć terapeutycznych szyją dla nas maski - mowi Karolina Gajewska, rzecznik szpitala na Józefowie. Na rzecz zbiórki środków ochrony osobistej aktywnie działa radomianka Agata Nowicka, która poprzez grupę utworzoną na facebook zbiera dla nas maski, płyny do dezynfekcji, rękawiczki. Na nasze oddziały trafiają również maseczki uszyte przez inne radomskie krawcowe oraz morsów zrzeszonych w Ekipie Lodowcowej z Chlewisk. Ciepłe posiłki przywożą do nas radomskie restauracje, które działają w ramach akcji #posiłekdlalekarza.

Wszystkim ludziom dobrej woli chcieliśmy bardzo podziękować. Wsparcie z ich strony w tym trudnym czasie jest dla personelu naszego szpitala bardzo ważne i mobilizuje do walki z epidemią. Jesteśmy ogromnie za to wdzięczni - mówi Karolina Gajewska rzeczniczka szpitala.