Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Berard i Towarzysze
Dziś jest: Sobota, 16 stycznia 2021

Samorząd

Radni PiS ramię w ramię z prezydentem Witkowskim w walce z koronawirusem

wtorek, 24 marca 2020 09:38 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. R.Mizera/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Radni Prawa i Sprawiedliwości deklarują pełną współpracę z władzami Radomia w walce z epidemią. - W tym trudnym dla nas wszystkich czasie musimy być razem i działać wspólnie - napisali w stanowisku klubu.

 Radni PiS chcą przekierować kolejne środki na służbę zdrowia w Radomiu. - Wiemy, że najprawdopodobniej będziemy potrzebowali zmian w budżecie. Trzeba będzie dostosować budżet do sytuacji. Chcemy przyjrzeć się dotacjom, celowym, podmiotowym, wydatkom majątkowym. Jesteśmy gotowi na pełną współpracę z prezydentem Radomia, żeby dokonać przesunięć i skierować pieniądze na niezbędne obecnie rzeczy - powiedziała nam radna Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz. Radni z zadowoleniem przyjęli także decyzję prezydenta o zdjęciu środków z Roweru Miejskiego na rzecz Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. 

Radni myślą też nad maksymalnym ograniczeniem ryzyka zakażenia w instytucjach publicznych, komunikacji miejskiej oraz szeroko pojętej przestrzeni publicznej. Radna Pastuszka-Chrobotowicz osobiście rozważa pomysł zawieszenia komunikacji autobusowej w mieście albo dodatkowego ograniczenia liczby kursujących autobusów.

 Radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali wczoraj wewnętrzną zbiórkę pieniędzy na rzecz domów pomocy społecznej. - Chcemy zakupić potrzebne środki dezynfekujące czy też maseczki. Osoby przebywające w tych domach są najbardziej narażone na koronawirusa. Takie wsparcie jest konieczne - mówi wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Radomiu. Zbiórka zostanie rozszerzona poza klub PiS.

 

 

Stanowisko radnych PiS

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie musimy być razem i działać wspólnie. Jako Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość Radom Rada Miejska w Radomiu popieramy podejmowane działania, związane z walką i minimalizowaniem skutków epidemii koronawirusa w naszym mieście. Wspieramy starania podejmowane zarówno przez administrację państwową jak i Prezydenta Radomia.

Zaistniała sytuacja wymaga od nas podjęcia kolejnych kroków, na rzecz naszej społeczności. Szczególnie w kwestii koniecznych zmian w budżecie (kwestia podatków i opłat lokalnych, wykorzystanie rezerwy ogólnej i celowej), deklarujemy wolę szybkiego działania.

Możemy nie zgadzać się w wielu kwestiach, ale w obliczu zagrożenia jakim jest stan epidemii, powinniśmy stać w jednym szeregu w walce o bezpieczeństwo Radomianek i Radomian.

Radomska służba zdrowia nigdy jak teraz nie potrzebowała wspólnych działań. Jako radomscy Radni w poczuciu odpowiedzialności za nasze miasto deklarujemy wolę współpracy przy jej dofinansowaniu.

Jesteśmy przekonani o konieczności zorganizowania bezzwłocznej i systemowej pomocy dla osób starszych i samotnych, które tej pomocy w tych dniach najbardziej potrzebują.

Chcemy włączyć się w dyskusję nad maksymalnym ograniczeniem ryzyka zakażenia w instytucjach publicznych, komunikacji miejskiej oraz szeroko pojętej przestrzeni publicznej.

Nie zostawiajmy radomskich przedsiębiorców samym sobie. Dziś ponoszą Oni ogromne straty z tytułu ograniczenia możliwości zarobkowania. Widzimy konieczność pomocy im w trudnej sytuacji. Chcemy przyjęcia daleko idących udogodnień, które pomogą ograniczyć straty spowodowane epidemią.

Jednocześnie zobowiązujemy się do zorganizowania zbiórki pieniędzy na potrzeby walki z koronawirusem w naszym mieście.