Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Weronika Giuliani, dziewica
Dziś jest: 09 lipca 2020

RADOM

Koronawirus: Jeden potwierdzony przypadek wśród personelu Radomskiego Centrum Onkologii

wtorek, 24 marca 2020 15:21 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Dziewięć osób z personelu medycznego Radomskiego Centrum Onkologii poddanych zostało kwarantannie i testom na obecność koronawirusa.

Po tym, jak w piątek, 20 marca obecność koronawirusa potwierdzono u jednej z pielęgniarek Radomskiego Centrum Onkologii, kwarantannie poddanych zostało dziewięć osób z personelu szpitala. To siedem pielęgniarek i dwie salowe. Osoby te otrzymały negatywne wyniki testów, co oznacza, że nie stwierdzono u nich koronawirusa. - Testy zostaną powtórzone, jeżeli wynik ponownie będzie ujemny, osoby poddane kwarantannie będą mogły wrócić do pracy - informuje Izabela Leśkiewicz - rzecznik Radomskiego Centrum Onkologii:

Żaden z lekarzy nie miał kontaktu z zarażoną pielęgniarką. 

Trudniejsza sytuacja jest w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym, gdzie odnotowano przypadki zarażenia COVID-19 wśród personelu. Piszemy o tym tutaj. W szpitalu w Krychnowicach, jak do tej pory nie ma żadnego potwierdzonego przypadku koronawirusa - ani wśród pacjentów, ani wśród personelu. Czekamy na informację z Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. 

Zapraszamy do nas: