Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

RADOM

Jak epidemia wpłynęła na rynek nieruchomości?

środa, 25 marca 2020 11:08 / Autor: Beata Okulińska
fot. mastersenaiper/pixabay
Beata Okulińska

Czy w związku z pogaraszającą się sytuacją ekonomiczną spowodowaną epidemią koronawirusa ceny nieruchomości spadną? Czy po zakończeniu epidemii będzie łatwo kupić mieszkanie? O tym rozmawialiśmy z ekspertem rynku nieruchomości.

Tak jak wszystkie branże, także rynek nieruchomości odczuwa skutki epidemii koronawirusa. Widzimy zastój, bo wiele osób wstrzymało się z decyzją o kupnie czy sprzedaży mieszkania - mówi Marcin Jańczuk - ekspert Agencji Metrohouse. Wiele osób boi się utraty pracy i czeka na to, jak będzie wyglądała sytuacja gospodarcza w Polsce w najbliższym czasie.

Na razie nie wiadomo, czy ceny mieszkań, w związku z obecną sytuacją, nadal będą rosły czy malały. Część ekspertów przewiduje, że nadal będą rosły, choć już nie w takim tepie, jak w ciągu ostatnich dwóch lat. Może to wynikać z utrzymującego się trendu traktowania zakupu mieszkania jako lokaty kapitału. Niektórzy eksperci uważają, że w związku z czekającym nas kryzysem mniej osób będzie mogło pozwolić sobie na zakup mieszkania, a co za tym idzie, ceny nieruchomości spadną.

Posłuchaj rozmowy z Marcinem Jańczakiem - ekspertem rynku nieruchomości:

Rozmawiała Magdalena Stokłosa.

Zapraszamy do nas: