Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

RADOM

Ciąża, a koronawirus

środa, 25 marca 2020 11:40 / Autor: Beata Okulińska
fot. Jenffffjjppp/pixabay
Beata Okulińska

Czy przyszłe mamy są w grupie ryzyka? Czy świeżo upieczone mamy mogą bez obaw karmić piersią swoje dzieci? Odpowiadamy na te pytania.

Każdy z nas może zarazić się koronawirusem, także kobiety w ciąży. Dlatego niezwykle ważne jest, aby przyszłe mamy i wszyscy z jej najbliższego otoczenia ściśle przestrzegali zasad obowiązujących w czasie epidemii - mówi Mariola Banaszniewicz z Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych. Co ważne, kobiety w ciąży nie są w grupie podwyższonego ryzyka, niektóre z nich zapadają jednak na choroby, które to ryzyko mogą zwiększyć.

Kobiety w ciąży powinny ograniczyć wyjścia z domu do minimum. Mogą wyjść na spacer, ale przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności. Powinny unikać jakichkolwiek skupisk ludzi, nosić maseczkę i rękawiczki.

W razie jakichś pytań czy wątpliwości kobiety w ciąży powinny skontaktować się (najlepiej telefonicznie czy przez Internet) z połążną, która odpowie na wszelkie pytania.

Świeżo upieczone mamy mogą karmić piersią. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na stronie http://cnol.kobiety.med.pl/pl/

Posłuchaj rozmowy z położną Mariolą Banaszniewicz:

Rozmawiała Julia Bednarek.

Zapraszamy do nas: