Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Franciszek z Paoli, pustelnik
Dziś jest: 02 kwietnia 2020

Wydarzenia

Bezpieczna poczta w związku z koronawirusem

czwartek, 26 marca 2020 10:56 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
foto: Poczta Polska
Magdalena Gliszczyńska

W związku z koronawirusem zmieniła się organizacja pracy Poczty Polskiej. Dotyczy to godzin otwarcia, czy też wykonywanych obowiązków przez pracowników. Wprowadzone zasady mają przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo klientów i pracujących.

- Poczta Polska wprowadziła zmianę w sposobie potwierdzania otrzymania listu poleconego lub paczki. Zamiast tradycyjnego podpisu, wystarczą cztery ostatnie cyfry dokumentu tozsamości, które klienent może pokazać naszemu pracownikowi. Przy okienku może znajdować sie tylko jedna osoba. Należy zochować bezpieczną odległość, czyli półtora metra od siebie. Specjalne taśmy pokazują, gdzie powinno się stać w trakcie obsługi. Bliżej do pracownika można podejść tylko w celu pokazania dokumentu i na wyłączną prośbę pracownika. Skrócona została także praca placówek. Są one czynne przynajmniej 6 godzin w ciągu dnia w godzinach od 8:00 do 14:00 lub 14:00 do 20:00. Niektóre placówki są też czynne w soboty. Placówki dotychczas całodobowe teraz czynne są od 8:00 do 20:00 - mówi Justyna Siwek rzecznik Poczty Polskiej.

Listy, przesyłki, czy paczki do osób objętych kwarantanną będą dostarczone po jej zakończeniu, oznacza to że nie będą odsyłane do nadawy.

Z kolei przekazy emerytalno-pocztowe do osób objętych kwarantanną również będą dostarczane w sposób bezpieczny. - Komisyjnie będzie odliczona gotówka, będzie ona umieszczona w specjalnej kopercie i bezpiecznie dostarczona do danej osoby - dodaje Justyna Siwek.

ZUS także zapewnia, że wszystkie świadczenia będą dostarczone w terminie.

O wszystkich zmianach posłuchaj w materiale Magdaleny Stokłosy.

Zapraszamy do nas: