Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), dziewica i męczennica
Dziś jest: 09 sierpnia 2020

RADOM

Nie będzie egzaminów z powodu koronawirusa?

środa, 01 kwietnia 2020 13:59 / Autor: Monika Nowakowska
foto: fb/Kochanowski
Monika Nowakowska

Panedemia koronawirusa uniemożliwi prawdopodobnie przeprowadzenie najważniejszych egzaminów w szkołach podstawowych i średnich. Pod znakiem zapytania stoi też zakończenie roku szkolnego.

Wiceprezydent Radomia Karol Semik odniósł się do aktualnej sytuacji w oświacie. Z powodu pandemii koronawirusa, nikt nie jest w stanie przewidzieć, kiedy i czy w ogóle dzieci i młodzież wrócą jeszcze do szkół. Od połowy marca, przypomnijmy, decyzją premiera zawieszone zostały zajęcia we wszystkich szkołach i placówkach oświatowych w całym kraju. Nauczyciele zostali zobowiązani do zdalnego prowadzenia lekcji. - Sytuacja jest na tyle poważna, że już dziś powinniśmy pomyśleć o przeniesieniu terminu egzaminów - mówi wiceprezydent:

Egzamin ósmoklasisty mógłby być, zdaniem wiceprezydenta, zniesiony. - Warunkiem rekrutacji są wyniki na świadectwie końcowym i z egzaminu ósmoklasisty. W tym roku, wyjątkowo, można zrezygnować z przeprowadzenia tego egzaminu, a rekrutację przeprowadzić jedynie w oparciu o wyniki na świadectwie szkolnym. Kiedyś tak było - dodaje wiceprezydent.

Karol Semik odniósł się też do egzaminów maturalnych. Jego zdaniem mogłyby one zostać przeniesione na sierpień, a rekrutacja na studia we wrześniu.

Niewykluczone też, że zakończenie roku szkolnego odbędzie się wirtualnie.

Egzaminy ósmoklasisty planowane są na 21 i 22 kwietnia, matury od 4 maja.

Zapraszamy do nas: