Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Joanna d'Arc, dziewica
Dziś jest: 30 maj 2020

RADOM

Rośnie liczba zakażonych COVID-19 na Józefowie

wtorek, 07 kwietnia 2020 16:10 / Autor: Michał Kaczor
fot. Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Dwa nowe przypadki zakażenia COVID-19 odnotował szpital na Józefowie. To osoby z oddziałów, gdzie wcześniej stwierdzono ognisko epidemiologiczne.

O dwóch nowych zakażeniach COVID-19 poinformowała Karolina Gajewska, rzecznik szpitala.

- Są to osoby z oddziałów, gdzie zostało już stwierdzone ognisko epidemiologiczne. Jedna z personelu medycznego i jeden pacjent. Pierwsza osoba jest już izolowana, natomiast pacjent został przewieziony do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego - mówi Karolina Gajewska, rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego.

W szpitalu nadal są poważne braki kadrowe. Na zwolnieniach, kwarantannach lub opiekach przebywa ponad 500 osób z personelu. Wojewoda mazowiecki w zeszłym tygodniu skierował do pomocy w szpitalu na Józefowie grupę 16 osób. Na tę chwilę zgłosiły się tylko cztery - 3 pielęgniarki i lekarz.

Lecznica informuje, że rozpoczęła się wymiana pacjentów między szpitalami. Do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego trafiają ci z ujemnym wynikiem COVID-19, a do innych placówek przenoszeni są zakażeni.

W pomoc szpitalowi zaangażował się Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Zamówiono 5 respiratorów na oddział anestezjologii i intensywnej terapii, 7 aparatów do dezynfekcji pomieszczeń oraz 150 pięciolitrowych baniek płynów do dezynfekcji.

- To wsparcie jest dla nas bardzo ważne, w szczególności respiratory, które są priorytet w leczeniu pacjentów niewydolnych oddechowo, a z takimi dolegliwościami mogą zmagać się chorzy na COViD-19 - mówi Karolina Gajewska.

Szpitalowi pomagają też osoby prywatne i firmy, które przekazują środki ochrony osobistej, artykuły spożywcze i darowizny.

Zapraszamy do nas: