Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr z Werony, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 04 czerwca 2020

RADOM

Szpital w Radomiu ma już pieniądze na zakup respiratora!

środa, 08 kwietnia 2020 13:10 / Autor: Michał Kaczor
fot. Caritas Diecezji Radomskiej
Michał Kaczor

Caritas Diecezji Radomskiej przekazał dziś pieniądze ze zbiórki na respirator dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. W ciągu kilku tygodni ma być na wyposażeniu lecznicy.

Zbiórka na respiratory dla szpitali w Radomiu i Opocznie była prowadzona 28 i 29 marca. Obie zakończyły się sukcesem i osiągnięciem celu w wysokości 105 tysięcy złotych.

Dziś ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej przekazał szpitalowi w Radomiu symboliczny czek na zakup respiratora.

- Szpital jednoimienny ma dużo większe możliwości w zakupie respiratora. Mamy nadzieję, że w ciągu kilku tygodni respirator stanie na oddziale szpitala radomskiego. Wcześniej zamówienia zostały złożone w Opocznie - mówi ks. Robert Kowalski.

Caritas Diecezji Radomskiej zdecydował o przekazaniu pieniędzy szpitalowi, bo ten ma pierwszeństwo w zakupie w czasie pandemii koronawirusa. Firmy priorytetowo traktują zamówienia szczególnie placówek jednoimiennych zakaźnych.

- Kiedy my zadawaliśmy pytania, to dystrybutorzy odpowiadali, że pierwszeństwo mają szpitale, a przede wszystkim te jednoimienne - dodaje.

Zbiórka została zorganizowana w ramach ogólnopolskiej akcji Zanurzeni w Miłości.

Zapraszamy do nas: