Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: 1 czerwca - św. Justyn, męczennik
Dziś jest: 01 czerwca 2020

RADOM

Przedsiębiorcy dla szpitali

czwartek, 09 kwietnia 2020 16:38 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: Ola Stachurska
Elżbieta Warchoł

Radomscy przedsiębiorcy włączyli się w pomoc szpitalom. Akcję zainicjowała firma Kratki.pl - renomowany producent ogrzewaczy gazowych, kominków, wkładów, pieców i akcesoriów, przekazując placówkom służby zdrowia 1200 litrów środków higienicznych, które są niezbędne w skutecznej walce z koronawirusem.

„W każdym szpitalu środki dezynfekujące są zawsze potrzebne do sterylizacji pomieszczeń, narzędzi, rąk i skóry, tak by powstało środowisko bezpieczne zarówno dla pracowników, pacjentów, jak i osób, które je odwiedzają. W obecnej sytuacji epidemiologicznej tych środków potrzebujemy znacznie więcej” – mówi doktor Paweł Cholewiński, kierownik oddziału kardiochirurgii Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego.

 Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, przedsiębiorstwo Kratki.pl przekazało szpitalowi na radomskim Józefowie oraz Radomskiemu Szpitalowi Specjalistycznemu im. dr. Tytusa Chałubińskiego po 600 litrów środków higieny, a kolejna dostawa planowana jest na najbliższe dni. „Jestem przekonana, że dzisiaj każda pomoc ma znaczenie i jest absolutnie potrzebna, dlatego nasze przedsiębiorstwo wspiera lokalną służbę zdrowia. Bardzo się cieszę, że możemy pomóc tym, którzy każdego dnia, troszczą się o zdrowie swych pacjentów. Chylę przed nimi czoła” – mówi Alicja Bal, właścicielka firmy Kraki.pl. Radomskie przedsiębiorstwo od lat zaangażowane jest w działalność charytatywną. „W naszej firmie wierzymy w to, że pomaganie ma sens. Dziś wspieramy tych, którzy walczą dla nas na pierwszej linii frontu o to, byśmy zachowali to, czego nie można kupić za żadne pieniądze. Cieszymy się, że dokładamy małą cegiełkę w tej nierównej dotąd walce z niewidzialnym przecież wrogiem” –dodaje Marek Bal, właściciel firmy Kratki.pl.

To, jak szybko uda się zatrzymać pandemię koronawirusa i wrócić do normalnego życia, zależy w dużej mierze od wyposażenia służby zdrowia, dlatego tak istotne jest wsparcie szpitali w potrzebny sprzęt oraz środki higieniczne i dezynfekujące. „Jestem wdzięczny marce Kratki za hojność i życzliwość, nie tylko w ostatnim czasie. W pamięci mam chociażby ich wsparcie dla dzieci w czasie Balu Charytatywnego. Teraz, kiedy potrzeby są tak duże, tym bardziej im dziękuję, że o nas pamiętali. To są ludzie wielkich serc. W Radomiu jest wielu takich przedsiębiorców, dlatego mam głęboką nadzieję, że inicjatywa zapoczątkowana przez Kratki.pl będzie kontynuowana i pomoże innym ludziom o wielkich sercach: lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym… wszystkim tym, którzy codziennie troszczą się o zdrowie innych”- dodaje doktor Paweł Cholewiński.

Osoby prywatne oraz firmy, które chcą wesprzeć radomskie szpitale, proszone są o wcześniejszy telefoniczny kontakt z placówkami.

(za: Ola Stachurska)

Zapraszamy do nas: