Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

RADOM

Groził wysadzeniem budynku - grozi mu 8 lat więzienia

czwartek, 23 kwietnia 2020 15:27 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Policja Radom
Weronika Chochoł

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 60-latek, który w niedzielę groził wysadzeniem budynku przy ul. Bogusławskiego w Radomiu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 19 kwietnia w Radomiu. 60-letni mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy przekazując informację, że chce popełnić samobójstwo. Następnie poinformował, że w domu posiada dwa granaty, które zdetonuje wraz z dwoma butlami gazowymi. Na miejsce niezwłocznie pojechały wszystkie służby. Z budynku przy ulicy. Mężczyzna w oknie ustawił butle gazowe i podpalił firankę dlatego policjanci natychmiast podjęli decyzje o wejściu do mieszkania przez okno. 60-latek został zatrzymany. Był nietrzeźwy – badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w organizmie.

- Mężczyzna został zatrzymany, a kiedy wytrzeźwiał - doprowadzony do prokuratury. Przedstawiono mu zarzut narażenia mieszkańców bloku na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia - informuje Justyna Leszczyńska - rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. 

Sąd Rejonowy w Radomiu zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny tymczasowego aresztu na czas 3 miesięcy. Za narażenie mieszkańców bloku na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.