Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Urszula, dziewica i męczennica
Dziś jest: 21 października 2020

Wydarzenia

Takiego zakończenia roku jeszcze nie było. Uczniowie ZDZ pożegnali się ze szkołą

piątek, 24 kwietnia 2020 14:10 / Autor: Weronika Chochoł
fot. weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Stu pięciu uczniów zakończyło oficjalnie zakończyło w piątek, 24 kwietnia naukę w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Radomiu. W skromnym, podzielonym na dwie tury zakończeniu roku szkolnego wzięli udział przedstawiciele absolwentów. 

Trudno przypomnieć sobie zakończenie roku szkolnego, które wyglądało podobnie. Kilkoro uczniów, maseczki i rękawiczki, zachowanie odpowiedniej odległości. Tak w skrócie opisać można pożegnanie absolwentów ZDZ 2020. Jednak chociaż pandemia nie pozwoliła na zorganizowanie większej uroczystości, to pożegnania - chociaż z przedstawicielami uczniów - nie mogło zabraknąć. 

Podczas uroczystości głos zabrała dyrektor Zakładu Doskonalenia Zawodowego, nastąpiło również tradycyjne przekazanie sztandaru uczniom, którzy jeszcze uczą się w szkole przez absolwentów, a także wręczenie nagród wyróżnionym uczniom. 

Uczniowie zapewniają, że ZDZ będą naprawdę dobrze wspominać, zwracają uwagę na panującą w szkole atmosferę, nauczycieli, którzy w swoją pracę wkładają serce i równieśników. Teraz przed absolwentami przygotowania do egzaminów maturalnych, które - jak poinformował dziś Minister Edukacji - rozpoczną się 8 czerwca: 

Uroczystego przekazania sztandaru przedstawicielowi drugiej klasy dokonała Karina Majak, która nie kryje smutku związanego z odejściem ze szkoły, ale również samą formą zakończenia roku. - Ta szkoła to najlepsze, co mogło mi się w życiu zdarzyć - mówi absolwentka: 

Sztandar odebrał Patryk Szydło z klasy 2lb: 

- Nie wyobrażamy sobie szkoły bez uczniów, bez nauczycieli, bez nauki, bez uroczystości szkolnych, bez podsumowań, dlatego zdecydowaliśmy się na takie symboliczne zakończenie roku szkolnego - wyjaśnia Katarzyna Kołodziejska - dyrektor Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. 72. Pułku Piechoty w Radomiu: 

W szkole udało się wystawić oceny, przygotować świadectwa, a także prowadzić lekcje online. - Wszyscy nasi uczniowie i nauczyciele zdyscyplinowali się i wszystkie zadania związane z nauką na odległość zostały zorganizowane i realizowane zgodnie z założeniami - dodaje dyrektor Kołodziejska: 

W uroczystym dniu nie zabrakło również życzeń dla absolwentów: 

Egzaminy maturalne rozpoczną się 8 czerwca egzaminem z języka polskiego. Będą to tylko egzaminy pisemne, nie będzie natomiast matur ustnych.