Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Chryzant i Daria
Dziś jest: Niedziela, 25 października 2020

RADOM

Uratowany pacjent z zawałem oraz 91-letni ozdrowieniec - dobre wieści z radomskiego szpitala

piątek, 24 kwietnia 2020 15:18 / Autor: Michał Kaczor
fot. UM Radom
Michał Kaczor

Lekarze z Radomskiego Szpitala Specjalistycznego uratowali pacjenta, który przyjechał z zawałem i zakażeniem koronawirusem. Kolejne dobre wieści - ze szpitala został dziś wypisany 91-letni mężczyzna, który pokonał COVID-19!

Pacjentem z zawałem zajęli się lekarze i pielęgniarki z oddziału kardiologicznego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Zabieg został przeprowadzony z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

- Zabieg się udał, pacjent czuje się dobrze – mówi dr Wojciech Dworzański kierownik Pracowni Hemodynamiki w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym .

To kolejny zabieg, który został przeprowadzony w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Do tej pory udało się uratować życie pacjentom z zawałem serca i z objawami ostrego zespołu wieńcowego. Warto też przypomnieć o odebranym porodzie!

-  Zabiegi, odebrany poród, są świadectwem, na to iż   pacjenci u których stwierdzono zakażenie koronawirusem lub podejrzenie zakażenia otrzymują specjalistyczną  pomoc i opiekę także w czasie pandemii. Nasz personel: lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni każdego dnia dokonuje heroicznych wysiłków walcząc o  życie i zdrowie pacjentów – podkreśla Elżbieta Cieślak, rzecznik szpitala.

Z Radomskiego Szpitala Specjalistycznego został dziś wypisany 91-letni pacjent, który pokonał koronawirusa!