Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Ambroży, biskup i doktor Kościoła
Dziś jest: Wtorek, 07 grudnia 2021

RADOM

Ceny chleba (na razie) bez zmian

środa, 29 kwietnia 2020 13:41 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MKaczor/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Epidemia koronawirusa i susza negatywnie wpływają na ceny mąki w młynach - tak radomscy piekarze tłumaczą ewentualne podwyżki pieczywa.

Piekarze zrzeszeni w Cechu Piekarzy w Radomiu nie podnoszą na razie cen pieczywa, ale nie wykluczają jego podwyżek w maju. Ceny mąki, jako jednego z głównych składników, z którego wytwarzane jest pieczywo kształtują się na razie na niezmienionym poziomie, a właściciele młynów uspokajają, że mają odpowiednie zapasy.

- Obserwujemy sytuację na rynku gospodarczym. Nikt nie jest dziś w stanie przewidzieć, co przyniosą kolejne dni. Sytuacja jest bardzo dynamiczna - mówią piekarze. Jarosław Gajda stara się optymistycznie podchodzić do sprawy:

Mniej optymizmu okazuje natomiast Tadeusz Fogiel. - Myślę, że kwestia podwyżki cen pieczywa, to już najbliższa przyszłość. Cena za mąkę rzeczywiście utrzymuje się na razie na jednakowym poziomie, ale zapasy kiedyś się skończą i właściciele młynów będą podnosić ceny. W ślad za nimi, także i my:

Zdaniem Tadeusza Fogla podwyżki w rodzimych piekarniach  nie powinny przekroczyć 10%. Za bochenek chleba trzeba będzie zapłacić średnio o ok. 50 groszy więcej, natomiast za bułkę kilka groszy.

Podobnie do kwestii ewentualnych podwyżek cen za pieczywo odnosi się także właściciel piekarni Graham w Kozienicach, z którym rozmawiał nasz reporter.