Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

RADOM

Surowa ocena decyzji radomskich radnych

środa, 29 kwietnia 2020 14:33 / Autor: Radosław Mizera
foto: Alterfines/pixabay
Radosław Mizera

Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej surowo ocenił decyzję radomskich radnych, którzy zgodzili się na przedłużenie płatności rat podatku od nieruchomości do 15 września. Dotyczy to rat na 15 maja i 15 czerwca.

Zdaniem Łukasza Białczaka, Prezesa Izby Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej odroczenie podatku o 4 czy 5 miesięcy nie jest dobrym rozwiązaniem na zaistniałą sytuację.

- To jak zakup czegoś na raty. Wcześniej czy później i tak trzeba za to zapłacić. Przysłuchiwałem się sesji i nie jestem zadowolony, że nie podjęto dyskusji na temat co dalej z pomocą dla przedsiębiorców. Wiem, że to była pierwsza sesja on-line, z trudnościami i problemami technicznymi ale nie wolno poświęcać tak mało czasu przedsiębiorcom. Liczyłem na projekt uchwały, który będzie zawierał przynajmniej częściowe umorzenie podatku od nieruchomości i środków transportu. Tego mi zabrakło - powiedział prezes Białczak:

Przypomnijmy, że uchwała dotyczy przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i innych podmiotów, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z epidemią koronawirusa.

- To krótka uchwała nawiązująca do sytuacji, w jakiej znaleźliśmy się. Wprowadzamy przedłużenie terminu płatności rat podatku od nieruchomości, bo tylko ten podatek wchodzi w grę. Chodzi o te, których terminy płatności przypadają w maju i czerwcu. Nie traktujemy tego jako pomoc publiczna, bo nie zachodzi przesłanka selektywności. Dotyczy to wszystkich przedsiębiorców, których dotknęły negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu COVID-19. Upraszczamy maksymalnie. Bez żadnych formularzy. Jedyną formalnością jest wypełnienie oświadczenia, że zaistniało pogorszenie sytuacji ekonomicznej – mówi Sławomir Szlachetka, skarbnik miasta Radomia.

Zapraszamy do nas: