Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

RADOM

Nowe laboratorium w Radomiu w zakresie badania COVID-19

czwartek, 07 maj 2020 14:27 / Autor: Radosław Mizera
foto: PublicDomainPictures/pixabay
Radosław Mizera

Badania ruszą lada dzień. W miniony poniedziałek laboratorium wystąpiło do Ministerstwa Zdrowia o wpisanie jednostki do oficjalnego rejestru laboratoriów realizujących diagnostykę w kierunku SARS-CoV-2.

W Radomiu powstało laboratorium inspekcji sanitarnej, które będzie wykonywać badania w zakresie SARS-CoV-2. Dzięki nowej aparaturze będzie można wesprzeć realizację badań na terenie powiatu radomskiego oraz powiatów ościennych, zwiększając tym samym możliwości obecnie dostępne w całym województwie mazowieckim. Dr Lucyna Wiśniewska, dyrektor radomskiego Sanepidu:

- Przez ostatnie dwa miesiące jesteśmy poddawani swoistemu egzaminowi z odpowiedzialności, pracowitości i zaangażowania. Wielu z nas uda się go zdać z pożytkiem dla wszystkich – mówi wojewoda mazowiecki:

Badania laboratoryjne są realizowanie z zastosowaniem najnowocześniejszego sprzętu, który został zakupiony do pracowni dzięki wsparciu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Powstanie laboratorium to efekt działań podjętych przez dra Konstantego Radziwiłła, Wojewody Mazowieckiego i dra Krzysztofa Skórczewskiego, Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.