Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

RADOM

Archiwum Państwowe od poniedziałku ponownie otwarte

czwartek, 07 maj 2020 15:45 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Od poniedziałku 11 maja Archiwum Państwowe w Radomiu wznawia bezpośrednią obsługę interesantów na parterze swojej siedziby przy ul. Wernera 7 w Radomiu. Tydzień później otwarta może zostać czytelnia.

W Biurze Obsługi Klienta można złożyć podanie, uzyskać ogólne informacje na temat zasobu Archiwum oraz miejsc przechowywania dokumentacji osobowo – płacowej, a także odebrać zamówione wcześniej kopie dokumentów.

Jednak wciąż obowiązywać będą pewne ograniczenia związane z obsługą interesantów. Przed punktem informacyjnym w holu Archiwum mogą przebywać jednocześnie dwie osoby. Obowiązują maseczki lub przyłbice ochronne oraz dezynfekcja rąk płynem znajdującym się przy wejściu. Złożone podania i dokumenty poddawane będą 48 godzinnej kwarantannie.

Prawdopodobnie 18 maja uruchomiona zostanie w Archiwum czytelnia akt, jednak na początku wyłącznie dla użytkowników korzystających z materiałów archiwalnych do celów administracyjno - prawnych.

Liczba miejsc w czytelni zostanie ograniczona tak, aby zostały zachowane zasady bezpieczeństwa. Niezbędne będzie wcześniejsze telefoniczne uzgodnienie terminu wizyty, możliwe jest także (przy dużym zainteresowaniu) wprowadzenie ograniczeń czasu korzystania z materiałów archiwalnych. Także w czytelni obowiązują maseczki lub przyłbice ochronne oraz rękawiczki ochronne. Rezerwacja miejsc w Czytelni możliwa jest od 15 maja pod numerem telefonu 48 377 90 60.

Archiwum prosimy o stosowanie się do zaleceń i jednocześnie informuje, że w razie rażącego nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa, korzystania z materiałów archiwalnych, może zostać ograniczone.

Warto pamiętać, że z zasobów archiwum można korzystać online. Na stronie dostępne są skany materiałów archiwalnych, w tym głownie akt metrykalnych. Skany akt urodzeń, małżeństw i zgonów dostępne są także na stronie www.genealodzy.pl.