Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

RADOM

Szpital na Józefowie wolny od zakażeń

poniedziałek, 11 maj 2020 18:59 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Nasz szpital już od kilkunastu dni jest wolny od zakażeń. Wypracowaliśmy efektywne procedury sanitarne, dzięki którym od kilkunastu dni jesteśmy wolni od zakażeń - mówi Karolina Gajewska rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu na Józefowie.

Mowa tu m.in. o prowadzonej wstępnej selekcji pacjentów w namiotach ustawionych przed szpitalnym oddziałem ratunkowym. W związku z tym, że do naszego szpitala trafiają pacjenci z innymi schorzeniami niż zakażenie koronawirusem, chorzy przyjmowani do szpitala na dany oddział są poddani testom na obecność SARS-CoV-2. Do czasu otrzymania wyników, o ile stan zdrowia pacjenta nie wymaga natychmiastowej ingerencji medycznej, przebywa on w izolacji na SORe. Dopiero po wynikach ujemnych, pacjent trafia na oddział. Jeżeli jest potrzeba udzielenia natychmiastowej pomocy, wówczas pacjent traktowany jest jako podejrzany o zakażenie koronawirusem i jest izolowany na oddziale do momentu otrzymania wyniku - mówi rzecznik lecznicy Karolina Gajewska.

W szpitalu prowadzona jest również nieustanna kontrola temperatury osób wchodzących do placówki - mówi Karolina Gajewska:

Tylko w kwietniu w szpitalu przebywało 1056 pacjentów. Na oddziale ginekologiczno-położniczym leczonych było 199 pacjentek - wylicza Karolina Gajewska rzecznik szpitala na Józefowie:

Ponadto na 400 szpitali w Polsce, tylko 1/10 zdecydowała się na wznowienie porodów rodzinnych z uwzględnieniem rygoru epidemiologicznego.

Zapraszamy do nas: