Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kierz Niedźwiedzi, Majdów
Dziś jest: Wtorek, 22 czerwca 2021

RADOM

Wracają egzaminy na prawo jazdy kategorii B... w reżimie sanitarnym

wtorek, 12 maj 2020 12:47 / Autor: Michał Kaczor
fot. WORD Radom
Michał Kaczor

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu wznawia zapisy na egzaminy w kategorii B (samochody osobowe). Pierwsze jazdy praktyczne mają odbyć się jeszcze w maju.

WORD w Radomiu przywrócił od dziś (12 maja) zapisy na egzamin teoretyczny we wszystkich kategoriach. 20 maja wrócą zapisy na egzamin praktyczny na samochody osobowe.

- Zachowując wszelkie standardy sanitarne przywracamy kolejne kategorie egzaminowania. Od 12 maja wznawiamy zapisy na egzaminy teoretyczne na wszystkie kategorie. Od 20 maja planujemy wdrożyć zapisy na egzamin praktyczny w kategorii B - mówi Marcin Ciężkowski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu.

We wtorek, 26 maja ma odbyć się pierwszy egzamin egzamin praktyczny w kategorii B przy ul. Suchej w Radomiu.

- Na pewno będzie to na początku ograniczona liczba egzaminów, żebyśmy mogli nauczyć się egzaminowania w nowych okolicznościach - tłumaczy dyrektor.

Kandydatów na kierowców będą obowiązywały obostrzenia sanitarne.

- Będą to obostrzenia ogólnie przejęte. Kazda osoba musi być wyposażona w maseczkę. Po wejściu będzie dezynfekcja rąk. Zalecamy, żeby osoby przychodziły w rękawiczkach jednorazowych, które przed egzaminem będą dezynfekowane - mówi Marcin Ciężkowski.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego planuje 1 czerwca wznowić egzaminy w Grójcu, a 2 czerwca w Zwoleniu. Ze względu na lokalizację jednostki w Kozienicach (w liceum) na razie nie ma decyzji o wznowieniu egzaminów w tym miejscu.