Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: święci męczennicy Sabina, Wincenty i Chrestyna
Dziś jest: Wtorek, 27 października 2020

RADOM

Szpital miejski wróci do pierwotnej funkcji i przestanie być jednoimienny?

czwartek, 14 maj 2020 13:55 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Ministerstwo Zdrowia proponuje ograniczenie liczby szpitali jednoimiennych w niektórych regionach – niewykluczone, że z taką propozycją wystąpi też Radomski Szpital Specjalistyczny.

Wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski poinformował dziś na przedpołudniowej konferencji prasowej, że analizowana jest możliwość uruchomienia w niektórych szpitalach jednoimiennych innej działalności szpitalnej.

O przekształceniu Radomskiego Szpitala Specjalistycznego w jednoimienny - zakaźny, wojewoda mazowiecki zdecydował na początku kwietnia. Od 3 kwietnia personel medyczny zajmuje się wyłącznie pacjentami zakażonymi i podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. - Ze względu na utrzymującą się od kilkunastu dni ograniczoną liczbę zakażonych, władze Radomia rozważają możliwość powrotu szpitala do pierwotnego charakteru działania - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik:

- Jeżeli liczba osób zakażonych koronawirusem będzie spadać, niewykluczone, że będziemy wnioskować u wojewody o przekształenie na powrót usług świadczonych przez lecznicę - dodaje wiceprezydent.

Ostateczna decyzja o przekształceniu szpitala należy do wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła - mówi rzecznik wojewody Ewa Filipowicz:

Pierwsze decyzje w Polsce już są podejmowane. - Będziemy ograniczali liczbę szpitali jednoimiennych w tych regionach, w których rzeczywiście jest to możliwe, czyli najczęściej w tych, w których występuje więcej niż jeden taki podmiot – powiedział rano wiceminister Gadomski.