Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 1 czerwca - św. Justyn, męczennik
Dziś jest: 01 czerwca 2020

RADOM

Trudności ze sprowadzeniem elementów z Chin - wyświetlacze na radomskim dworcu poczekają do czerwca

środa, 20 maj 2020 11:03 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Nie w kwietniu, ale w czerwcu rozpoczną się testy systemu dynamicznej informacji pasażerskiej na dworcu w Radomiu. Plany wykonawcy pokrzyżowała sytuacja epidemiologiczna. 

Umowa na montaż i uruchomienie systemu podpisana była w listopadzie ubiegłego roku. Od momentu podpisania, wykonawca miał pięć miesięcy na zakończenie prac. Jednak trudności w sprowadzeniu elementów wyświetlaczy z Chin sprawiła, że czas te wydłuży się o kolejne dwa miesiące. - Wykonawca zadeklarował, że części dostarczone zostaną pod koniec maja, a w czerwcu będą mogły odbyć się testy systemu - mówi Karol Jakubowski z biura prasowego PSP Polskich Linii Kolejowych: 

Jak dodaje Karol Jakubowski, wszystkie zasadnicze prace przy montażu nowego systemu informacji pasażerskiej już się zakończyły: 

W ramach systemu pasażerowie będą mogli skorzystać z dwustronnych wyświetlaczy z zegarami, znajdujących się na każdej z krawędzi peronu, infokiosków zamontowanych na peronach i w przejściu podziemnym. W tunelu również działać będą wyświetlacze, informujące o przyjazdach i odjazdach pociągów.

Wykonawcą prac jest firma MAXTO, która w przetargu zaproponowała kwotę 6,625 mln zł. Dodatkowo firma udzieli sześciu lat gwarancji.

Zapraszamy do nas: