Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 1 czerwca - św. Justyn, męczennik
Dziś jest: 01 czerwca 2020

RADOM

Budżet Obywatelski 2021. Będą zmiany terminów

środa, 20 maj 2020 11:15 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: UM Radom
Elżbieta Warchoł

Z powodu epidemii koronawirusa zmienią się terminy przygotowań do realizacji przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Projekt nowego harmonogramu konsultacji jest już gotowy.

Na najbliższej sesji zajmą się nim radni. - Zakazy i ograniczenia, które zostały wprowadzone w związku z epidemią uniemożliwiają przeprowadzenie szeregu czynności, w tym np. dokonania oceny projektów przez zespół opiniujący czy organizacji samego głosowania, którego nie chcieliśmy ograniczać do głosowania internetowego - tłumaczy dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński.

Zgodnie z nową propozycją, weryfikacja i ostateczna akceptacja projektów przez Zespół Opiniujący miałaby się odbywać w dniach od 22 czerwca do 17 sierpnia, a publikacja listy projektów dopuszczonych do głosowania powinna nastąpić do 24 sierpnia. Głosowanie na stronie internetowej oraz w mobilnych punktach odbyłoby się w dniach od 31 sierpnia do 20 września. Proponowany harmonogram zakłada ogłoszenie wyników głosowania do 18 października. – Proponujemy przesunięcie wszystkich terminów o prawie 3 miesiące i zgodnie z ustawą o samorządzie terytorialnym przygotowujemy się do realizacji Budżetu Obywatelskiego. Trzeba jednak także pamiętać, że w Senacie została przedstawiona propozycja zmierzająca do wprowadzenia kolejnych instrumentów wsparcia dla samorządów. Projekt przewiduje m.in. możliwość zawieszenia w całości albo w części realizacji budżetu obywatelskiego, a także przygotowania do budżetu obywatelskiego na rok 2021, jeżeli byłoby to konieczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 – zaznacza Mateusz Tyczyński.

Zapraszamy do nas: