Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 1 czerwca - św. Justyn, męczennik
Dziś jest: 01 czerwca 2020

Wydarzenia

Uprowadził dziewięciolatka - sam trafił do aresztu

piątek, 22 maj 2020 09:39 / Autor: Weronika Chochoł
fot. policja.pl
Weronika Chochoł

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie dwudziestoletni mieszkaniec powiatu grójeckiego, który z jednego z domów w Radomiu uprowadził dziewięcioletniego chłopca. Matka chłopca i mężczyzna, który pomagał 20-latkowi objęci są nadzorem policyjnym. 

Do zdarzenia doszło w sobotę, 16 maja w jednym z domów w Radomiu. Jak ustalili policjanci, trwa postępowanie o ustalenie prawa opieki nad małoletnim. Dziewięcioletni chłopiec w dniu zdarzenia był w mieszkaniu ojca. Przebywała tam również kobieta, która została zaatakowana przed 20-letniego napastnika. - Mężczyzna wszedł do mieszkania przez balkon, zaatakował kobietę, groził jej i użył miotacza gazu, po czym uprowadził 9-letnie dziecko - relacjonuje Justyna Leszczyńska - rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Radomiu:

Dwudziestolatek został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty m.in. uprowadzenia małoletniego, pozbawienia wolności, uszkodzenia ciała. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym. Natomiast wobec pozostałych osób, które miały związek z przestępstwem, zastosowano policyjne dozory. 39-letnia kobieta odpowie za podżeganie do przestępstwa, a 38-latek za pomocnictwo.

Zapraszamy do nas: