Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. January, męczennik
Dziś jest: 19 września 2020

RADOM

Od wojewody zależy czy poradnie lekarskie wrócą do pracy

piątek, 22 maj 2020 16:04 / Autor: Monika Nowakowska
foto: RSS
Monika Nowakowska

Władze Radomia chcą wznowienia pracy poradni specjalistycznych - wiceprezydent zwrócił się już do wojewody mazowieckiego w tej sprawie.

Decyzja o zamknięciu Poradni Specjalistycznych Radomskiego Szpitala Specjalistycznego i Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego zapadła w związku z zagrożeniem epidemicznym w kraju. Dodatkowo wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł zdecydował o przekształceniu szpitala miejskiego w jednoimienny - zakaźny. Teraz, gdy liczba zakażonych koronawirusem utrzymuje się na stosunkowo niewielkim poziomie, wojewoda daje "zielone światło", na powrót lecznic do poprzedniego charakteru pracy i uruchomienia działalności poradni szpitalnych. Zgodnie z zapowiedzią ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego będzie mogło to nastąpić od 1 czerwca.

Odpowiedzialny za służbę zdrowia wiceprezydent Jerzy Zawodnik już złożył u wojewody odpowiednie pismo w tej sprawie:

 

- Powoli staramy się wracać do sytuacji sprzed epidemii. Zwróciliśmy się z wnioskiem do wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła o przywrócenie poradni specjalistycznych i oddziału rehabilitacji przy ul. Giserskiej. Będziemy wnioskować o kolejne oddziały. Mamy nadzieję, że epidemia wygaśnie, a my będziemy mogli wrócić do poprzednich obowiązków - mówi wiceprezydent.

Obecnie w szpitalu przebywa 67 pacjentów, w tym 32 z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.

Na razie nie ma decyzji o uruchomieniu poradni w szpitalu na Józefowie.