Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze
Dziś jest: 20 września 2020

RADOM

Zmiany na odcinku alei Wojska Polskiego

piątek, 22 maj 2020 17:51 / Autor: Monika Nowakowska
foto: googlemaps
Monika Nowakowska

Rusza kolejny etap przebudowy alei Wojska Polskiego - od poniedziałku, 25 maja będą zmiany w organizacji ruchu. Zmieni się także lokalizacja przystanków linii 21.

Na odcinku alei Wojska Polskiego od ulicy Odrodzenia do łącznic przy skrzyżowaniu z ulicą Lubelską ruch kołowy w obu kierunkach będzie przełożony z jezdni zachodniej na nową jezdnię wschodnią (po stronie lotniska). Dojazd do posesji po wschodniej stronie alei Wojska Polskiego, a także do ulic Szarej, Płaskiej, Ogrodniczej oraz do wschodniego wlotu Odrodzenia będzie możliwy drogą serwisową, zaczynającą się za placem Matki Bożej Fatimskiej (wjazd na nią jest również możliwy przez nowe rondo naprzeciw ulicy Skarżyńskiego). Zachodni wlot ulicy Odrodzenia (w rejonie ogródków działkowych) pozostaje zamknięty dla ruchu aż do odwołania.

Zmieni się lokalizacja dwóch przystanków komunikacji miejskiej. Będą one ustawione w następujących lokalizacjach: przystanek Wojska Polskiego / Odrodzenia (NŻ) 03 (dla linii 21 w stronę ulicy Słowackiego) zostanie przeniesiony z jezdni zachodniej na wschodnią, na wysokość zachodniego wlotu ulicy Odrodzenia (na pas między jezdniami), natomiast przystanek Wojska Polskiego / Odrodzenia (NŻ) 06 (dla linii 21 w kierunku ulicy Lubelskiej) zostanie przeniesiony z jezdni zachodniej na wschodnią, na wysokość wschodniego wlotu ulicy Odrodzenia (do docelowej zatoki przystankowej). Pozostałe przystanki autobusów linii 21 (w tym tymczasowe Lubelska / Wojska Polskiego 09 i 10) pozostaną do odwołania bez zmian.

Do odwołania będą utrzymane także inne zmiany w organizacji ruchu, związane z przebudową dróg krajowych nr 9 i 12 (na temat dalszych planowanych w tym rejonie korekt informacje będą przekazywane systematyczne w kolejnych komunikatach).

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic bądź do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.