Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Licheńska
Dziś jest: 02 lipca 2020

RADOM

Termin składania ofert na III etap trasy N-S znów przesunięty. Winny koronawirus

poniedziałek, 25 maj 2020 12:26 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Radosław Mizera/Radio Plus Radom (zdjęcie poglądowe)
Weronika Chochoł

Do połowy lipca przesunięty został termin składania ofert w przetargu nieograniczonym na zaprojektowanie i budowę III etapu trasy N-S w Radomiu. Powód: sytuacja epidemiologiczna. 

To kolejny raz, kiedy termin składania ofert na zaprojektowanie i wykonanie inwestycji zostaje przesunięty. Tym razem potencjalni oferenci na złożenie ofert mają czas do 15 lipca. - Zmiana została wprowadzona na wniosek potencjalnych oferentów - wyjaśnia Dawid Puton - rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu: 

 

Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie i budowa trasy N-S na odcinku od ul. Żeromskiego do ul. Energetyków w Radomiu. Zamówienie obejmuje zaprojektowanie i budowę nowej drogi klasy Z o długości około 3420 m łączącej wybudowany odcinek Trasy N-S – etap I z ulicą Energetyków wraz z ciągiem pieszo – rowerowym, ciągami pieszo – jezdnymi, oświetleniem, sygnalizacją świetlną, kanalizacją deszczową oraz skrzyżowaniami z ulicami: Żeromskiego, Kolberga, Szklaną, Olsztyńską, Struga, Gołębiowską, Zbrowskiego, Energetyków.

Celem przedsięwzięcia jest utworzenie odpowiedniego połączenia pomiędzy północną częścią Radomia, a obszarem śródmieścia z pominięciem obszarów zabudowy mieszkaniowej (Osiedle Nad Potokiem, Gołębiów I oraz II).

Otwarcie ofert zaplanowane jest również na 15 lipca.Termin wykonania inwestycji pozostaje niezmienny - to lipiec 2024 roku. 

Jeśli chodzi o drugi etap trasy N-S (od ul. Czarnoleskiej do węzła przy ul. Młodzianowskiej), do Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu wpłynął projekt budowy z prośbą o uzgodnienie geometrii konstrukcji - wyjaśniał podczas poniedziałkowej sesji rady Miejskiej Dawid Puton: 

 

Drugi etap ma połączyć wybudowany węzeł Młodzianowska - Czarna (w rejonie ulicy Żakowickiej – Młodzianowskiej) z obwodnicą południową Radomia w rejonie ulicy Czarnoleskiej wraz z ciągiem pieszo-rowerowym, ciągami pieszo-jezdnymi, oświetleniem, kanalizacją deszczową oraz skrzyżowaniami z ulicami: Żakowicką i Wjazdową. Ten etap ma być gotowy we wrześniu przyszłego roku. 

Zapraszamy do nas: