Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Licheńska
Dziś jest: 02 lipca 2020

RADOM

Znani aktorzy i radomscy terytorialsi pomogą dzieciom

poniedziałek, 25 maj 2020 12:55 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Pomagają seniorom, wspierają chorych, służą pomocą w usuwaniu skutków kataklizmów czy przeciwdziałaniu rozprzestrzenianiu się koronawirusa - teraz uprzyjemnią czas dzieciom objętym opieką instytucjonalną. Radomscy terytorialsi wyposażą radomskie placówki w gry i urządzenia do zabawy. Wszystko po to, by uprzejemnić im czas i kilkutygodniową izolację, na jaką zostali skazani podczas pandemii. Twarzami kampanii są radomianka Dorota Chotecka i jej mąż Radosław Pazura.

Projekt pod nazwą „Dorota Chotecka z Radosławem Pazurą i Terytorialsami dla radomskich Domów Dziecka”, to pomysł żołnierzy i dowódcy 62 Batalionu Lekkiej Piechoty, podpułkownika Łukasza Baranowskiego. Inicjatywę skierowaną do najmłodszych bez wahania poparło znane w Polsce małżeństwo aktorów.

- Dzieci nieustannie potrzebują naszego wsparcia. Nie wahaliśmy się nawet chwili. Decyzją o przyłączeniu się do akcji była spontaniczna i oczywista. Bardzo się cieszymy wraz z mężem, że możemy wziąć w niej udział - mówi aktorka:

Opieką instytucjonalną w Radomiu objętych jest ponad 160 dzieci. - To dzieci z różnych domów i środowisk - mówi dyr. Słonecznego Domu Ewa Drelewska. - Pandemia koronawirusa pozbawiła je kontaktu ze swoimi rodzinami i równieśnikami. Bardzo się cieszę, że terytorialski sprawią im tyle zabawy i radości - dodaje:

Finałem akcji charytatywnej będzie „event- dzień otwarty”, który radomscy terytorialsi zorganizują na początku czerwca na terenie kompleksu wojskowego na lotnisku w Radomiu. Poza środkami ochrony indywidualnej - maseczkami, rękawiczkami, płynami dezynfekującymi - dzieci otrzymają też inne prezenty, jak piłki, zestawy do badmintona, skakanki, gumy do skakania oraz pomoce naukowe. Nie będzie czasu na nudę - zapewnia dowódca:

- Podczas zabawy, żołnierze zaprezentują wiele atrakcji, takich jak: pokaz broni, pokaz specjalistycznego sprzętu wojskowego, zajęcia z maskowania i krótki pokaz grupy operacyjnej - mówi podpułkownik. Impreza odbędzie się oczywiście z udziałem gwiazd polskiego kina. Dorota Chotecka i Radosław Pazura obiecali, że wezmą udział w zabawie. Jedną z atrakcji będzie możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z parą.

- Zwieńczeniem akcji będzie oficjalne przekazanie prezentów dzieciom, dlatego już dziś apelujemy do firm i instytucji, które zechciałyby nas wspomóc w zakupach - apeluje dowódca.

Impreza odbędzie się w pierwszej połowie czerwca.

Zapraszamy do nas: