Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Licheńska
Dziś jest: 02 lipca 2020

RADOM

Restauracje przeniosą się na zewnątrz? Propozycja władz przyjęta przez radnych

wtorek, 26 maj 2020 09:52 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (infinityharmony7)
Weronika Chochoł

Właściciele radomskich restauracji będą mogli zająć pas drogowy za jeden grosz. To kolejne rozwiązanie wprowadzone w ramach pakietu „Bezpieczne miejsca pracy”. Zgodę na obniżenie stawki wyrazili podczas poniedziałkowego posiedzenia radomscy radni. 

Dotychczasowa stawka za zajęcie pasa drogowego wynosiła 0,54 zł. za metr kwadratowy. Zgodnie z przyjętą uchwałą, od jej wejścia w życie aż do końca roku restauratorzy za zajęcie pasa drogowego będą płacić jeden grosz. - W ten sposób wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom radomskich przedsiębiorców w zakresie wsparcia finansowego w związku ze stratami poniesionymi w wyniku pandemii koronawirusa. Podjęte działania mają równocześnie na celu ochronę miejsc pracy, których likwidacją zagrożona jest głównie branża gastronomiczna - wyjaśnia wiceprezydent Radomia Katarzyna Kalinowska. 

Dla restauratorów udostępniona ma być tzw. „szpilkostrada” oraz część strefy płatnego parkowania. 

W trakcie dyskusji nad uchwałą pojawiło się pytanie o ilość miejsc parkingowych, które będą udostępnione restauratorom. - Co będzie, jeżeli za chwilę na ulicy Moniuszki czy Piłsudskiego cała strefa będzie w ogródkach, a na przykład płyta rynku będzie wolna? - pytał radny Łukasz Podlewski. 

- Najważniejszy jest zdrowy rozsadek, każdy wniosek będzie analizowany - odpowiada wiceprezydent Katarzyna Kalinowska: 

Uchwała wejdzie w życie z dniem jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego i obowiązywać będzie do końca tego roku. W głosowaniu udział wzięło 28 radnych. Nikt nie był przeciw, jedna osoba wstrzymała się od głosu. 

Zapraszamy do nas: